DZIENNIK ELEKTRONICZNY

DOSTĘP >>>

PLAN LEKCJI
NA ROK SZKOLNY 2013/2014
ZOBACZ >>>

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

instrukcja pierwszego logowania >>>

ZAJĘCIA DODATKOWE

W NASZEJ SZKOLE

ZOBACZ >>>

KONSULTACJE - DNI OTWARTE ZOBACZ >>>

ZAJĘCIA SPORTOWE DLA UCZNIÓW:  

   SPORTOWE SOBOTY   

ANIMATOR 2014

 

 

 

 

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2014/2015    ZOBACZ >>>

 

ZAPISY DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 ZOBACZ >>>

 

GODZINY OTWARCIA BOISKA SZKOLNEGO

 

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK  GODZ. 700 - 2100

SOBOTA - NIEDZIELA  GODZ. 900 - 2100

 

SZKOŁA WSPÓŁPRACY

UCZNIOWIE I RODZICE KAPITAŁEM SPOŁECZNYM NOWOCZESNEJ SZKOŁY

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi na poniższych stronach:

 

     

 

MONITORING GAZETEK KLASOWYCH

 

zobacz notowania >>>

 

 

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI SZKOLNYCH

ZWIĄZANYCH Z ZAKOŃCZENIEM ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 

26.06.2014r. - godz. 1630 sala widowiskowa - pożegnanie klas VI

27.06.2014r. - godz. 900 boisko szkolne - zakończenie roku klas I – III

27.06.2014r. - godz. 1000 boisko szkolne - zakończenie roku klas IV – VI

 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW PRZY DRZWIACH OTWARTYCH

25.06.2014r. (środa)

 

11.50 – 12.20 – sprzedają klasy IV (5 lekcja)

12.50 – 13.20 – sprzedają klasy   V (6 lekcja)

 

Klasy IV sprzedają książki w salach:         Klasy V sprzedają książki w salach:

 

IV a – s.13                                         V a – s.27

IV b – s.14                                          V b – s.14

IV c – s.21                                          V c – s.28

IV d – s.10

 

Opiekę nad uczniami sprawują nauczyciele prowadzący w tym czasie lekcje z w/w klasami.

 

 

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW ZA PRACĘ PRZY ORGANIZACJI FESTYNU

 

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu pragnie złożyć gorące podziękowania wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie i zorganizowanie szkolnego festynu. Dzięki Państwa pracy i poświęceniu po raz kolejny mogliśmy cieszyć się licznym przybyciem gości, na których czekały rozmaite atrakcje.

Doceniamy Państwa trud i jesteśmy wdzięczni za poświęcenie czasu w sobotni poranek i popołudnie. Mamy nadzieję, że tak wspaniała współpraca rodziców, uczniów i nauczycieli nadal będzie układała się pomyślnie, przynosząc wiele dobrego szkole oraz jej uczniom.

 

zobacz galerię >>>

 

18.06.2014r.

KLASY III MISTRZAMI STREFY JELENIOGÓRSKIEJ!!!

 

W czwartek 12 czerwca 2014 roku na w Jeleniej Górze przy ulicy Złotniczej odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w Trójboju Lekkoatletycznym klas III i IV. Nasi uczniowie z klas trzecich zajęli I miejsce. Drużyna mistrzów to: Natalia Remiszewska, Iga Kędzierska, Klaudia Kołodziejczak, Angelika Dominiak, Aleksandra Wiśniewska, Jakub Ignatowicz, Mateusz Bartosik, Jan Reguła, Kacper Duras, Błażej Piotrowski. Gratulujemy!!! Nasi czwartoklasiści zajęli II miejsce. Są to: Nikola Kępska, Julia Sandak, Weronika Wawrzkiewicz, Pola Burczyk, Klaudia Woch, Szymon Fita, Michał Kulbina, Michał Zazula, Mikołaj Reformat, Oliwer Łomnicki i Eryk Grieger. Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku!!!

zobacz galerię >>>

 

I KLASY MISTRZAMI STREFY W TRÓJBOJU!

 

We wtorek 10 czerwca 2014 roku na obiekcie sportowym przy Szkole Podstawowej w Piechowicach odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w Trójboju Lekkoatletycznym klas I i II. Nasi uczniowie z klas pierwszych zajęli I miejsce i zostali Mistrzami strefy jeleniogórskiej: Maja Nuckowska, Karmen Kołodziejczak, Nina Chołot, Wiktoria Farbotko, Marika Barycka, Maciej Kozik, Jakub Woch, Łukasz Bartosik, Stanisław Strzelecki i Jakub Radzyński. Drugoklasiści zajęli 6 miejsce. Są to: Martyna Cieślak, Ewelina Grudzień, Jagoda Wilczyna, Marcelina Garmider, Marcelina Przybyła, Klaudia Hucał, Michał Burdzik, Filip Różański, Mateusz Marek, Igor Gorski i Szymon Nowak. Gratulujemy serdecznie!!!

zobacz galerię >>>

 

17.06.2013r.

 

Dnia 13 Czerwca 2014 r.. w Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł" odbyła sie gala wręczenia nagród zorganizowana przez PWiK Bolesławiec. Udział w konkursie "Bolesławiec Dobrej Wody V Wieków Temu, Teraz i w Przyszłości" wzięli uczniowie naszej szkoli i zdobyli poszczególne miejsca.

I MIEJSCE - Julia Klementowska z. klasy VI b.

II MIEJSCE - Natalia Psiuch z klasy V b

III MIEJSCE - Amelia Modzelewska z klasy IV d

Wyróznienia:

Kamila Ulanowska z klasy V b

Daria Fecyk z klasy VI b

 

Gratulujemy zdobytych nagród i miejsc.

 

11.06.2013r.

ZACZYTANI.ORG

 

Wraz z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu odwiedziliśmy 3 czerwca 2014r. bolesławiecki Szpital Powiatowy, aby przekazać oddziałowi dziecięcemu książki, które do grudnia 2013 roku zbieraliśmy w ramach akcji „Zaczytani.org”.

Koordynatorkami akcji były pani Zuzanna Mróz i pani Dorota Chrzanowska-Florków  z I LO oraz pani Jolanta Rzeźwicka, która zajęła się zbiórką książek na terenie naszej szkoły.

Od grudnia 2013 roku zebraliśmy, wraz ze starszymi koleżankami i kolegami z I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu oraz I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu, 418 książek, które przekazaliśmy do „zaczytanej szpitalnej biblioteki”.

Życzymy przyjemnej lektury i szybkiego powrotu do zdrowia.

 

zobacz galerię >>>

 

9.06.2014r.

NOWE DOKUMENTY UCZNIOWSKIE

 

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - ZOBACZ >>>

ORDYNACJA WYBORCZA DO SU - ZOBACZ >>>

 

III i IV KLASY MISTRZAMI POWIATU W TRÓJBOJU!

 

We wtorek 3 czerwca 2014 roku na stadionie miejskim w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym. Nasi uczniowie z klas trzecich i czwartych zajęli I miejsce i zakwalifikowali się do udziału w zawodach strefowych, które odbędą się 12 czerwca w Jeleniej Górze. Drużyny składały się z 5 dziewczynek i pięciu chłopców. Nasi trzecioklasiści to: Natalia Remiszewska, Iga Kędzierska, Klaudia Kołodziejczak, Angelika Dominiak, Aleksandra Wiśniewska, Aleksandra Groń, Jakub Ignatowicz, Mateusz Bartosik, Jan Reguła, Kacper Duras, Błażej Piotrowski, Dominik Bonk i Krystian Hrynkiewicz. Nasi czwartoklasiści to:Nikola Kępska, Julia Sandak, Weronika Wawrzkiewicz, Pola Burczyk, Klaudia Woch, Ada Burdzy, Klaudia Rutkowska, Szymon Fita, Michał Kulbina, Michał Zazula, Mikołaj Reformat, Aleksander Kawałko i Eryk Grieger. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Jeleniej Górze!

zobacz galerię >>>

 

I i II KLASY MISTRZAMI POWIATU W TRÓJBOJU!

 

W poniedziałek 2 czerwca 2014 roku na stadionie miejskim w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym. Nasi uczniowie z klas pierwszych i drugich zajęli I miejsce i zakwalifikowali się do udziału w zawodach strefowych, które odbędą się 10 czerwca w Piechowicach koło Jeleniej Góry. Drużyny składały się z 5 dziewczynek i pięciu chłopców. Pierwszoklasiści to: Maja Nuckowska, Karmen Kołodziejczak, Nina Chołot, Wiktoria Farbotko, Marika Barycka, Maciej Kozik, Jakub Woch, Łukasz Bartosik, Stanisław Strzelecki i Jakub Radzyński. Drugoklasiści to: Martyna Cieślak, Ewelina Grudzień, Jagoda Wilczyna, Marcelina Garmider, Marcelina Przybyła, Klaudia Hucał, Michał Burdzik, Filip Różański, Mateusz Marek, Igor Gorski i Szymon Nowak. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Piechowicach!

 

zobacz galerię >>>

 

INTEGRACYJNY TURNIEJ LEKKOATLETYCZNY

 

 W czwartek 22 maja 2014 roku w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie integracyjne z serii „Razem w pełni sprawni”. Tym razem oprócz naszych uczniów i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu zaprosiliśmy uczniów z klas integracyjnych Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Bolesławcu.  Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach: bieg na 50 metrów, skok w dal, rzut piłką lekarską zza głowy w tył oraz bieg na 150 metrów dziewczęta i 300 metrów chłopcy. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze bawili się pobijając przy tym swoje rekordy życiowe. Na koniec zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem oraz słodkim upominkiem.  Kolejne spotkanie planujemy na początku nowego roku szkolnego 2014/ 2015. Gratulujemy sportowcom i do zobaczenia wkrótce!

 

zobacz galerię >>>

 

MONITORING GAZETEK KLASOWYCH

 

zobacz notowania >>>

 

6.06.2014r.

„Zatrzymać w czasie. Literackie spotkania dwóch pokoleń”

SUKCES POLONISTYCZNY KLAUDII IWANOWSKIEJ

 ORAZ DOROTY CHOJNICKIEJ

 

Z radością informujemy, że dwie uczennice SP4 wygrały w Powiatowym Konkursie Literackim „Zatrzymać w czasie. Literackie spotkania dwóch pokoleń”.

Nasza czwartoklasistka, Klaudia Iwanowska, zajęła I miejsce, zaś jej starsza koleżanka z klasy szóstej, Dorota Chojnicka, zajęła miejsce III.

Organizatorem konkursu jest Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu we współpracy z Bolesławiecką Rada ds. Seniorów przy Prezydencie Miasta Bolesławca. Pomysł konkursu zrodził się w 2012r. - Europejskim Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, stąd jego tematyka. Prace uczestników konkursu dotyczą starszych ludzi i ukazują, że są to osoby wartościowe, potrzebne i wzbogacające nasze życie.

Dziewczynki napisały opowiadania i nadały im formę zapisów z pamiętnika. Klaudia przedstawiła historię rodziny Iwanowskich na tle rodowego herbu, natomiast Dorotka przywołała wzruszającą historię miłości dziadka do jej babci. Obie prace wyróżniał piękny i niezwykle barwny język oraz oryginalne przedstawienie tematu. Ponadto dziewczynki wykazały się szczególną wrażliwością, a ich prace są wartościowe pod względem wychowawczym.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom sukcesu, a ich babciom i dziadkom tak mądrych i wrażliwych wnuczek.

 

Uczennica kl. IIIb Julianna Szafrańska został laureatką tego samego konkursu w grupie I - zajęła II miejsce (w tej kategorii wiekowej nie przyznano I miejsca).

 

3.06.2014r.

 

WYNIKI KONKURSÓW PLASTYCZNYCH

"MORZE NASZE MORZE" I „ EKOMUZYKOWANIE”

 

1 czerwca podczas Festynu z okazji Dnia Dziecka został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem "Morze nasze morze" zorganizowany prze MOSiR w Bolesławcu oraz MPP nr 2 w Bolesławcu.
Wśród laureatów konkursu znalazły się uczennice naszej szkoły: Paula Kadysz, Klara Łasica, Ida Śmiałkowska, Pola Wiśniewska.

Prace naszych artystek można obejrzeć w Centrum Integracji Kulturalnej "ORZEŁ" przy ulicy Chopina.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Zakończył się konkursu plastyczno-technicznego „Ekomuzykowanie”, którego celem było podnoszenie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska wśród najmłodszych. 

Dzieci wykonały instrumenty muzyczne z zastosowaniem różnych surowców wtórnych np. butelki PE, PP lub PET, rolki po papierze, folia, zakrętki, makulatura, puszki, kapsle itp.
Laureatami konkursu zostali: Julia Kędzierska, Maja Nuckowska, Aleksandra Kołodyńska, Wojciech Kijanka, Natalia Broszko, Maria Łuksza, Łukasz Ostrowski, Patryk Cukiernik, Weronika Grum, Hanna Michalewska, Michał Pałys, Lena Kaziów, Arkadiusz Giela, Oliwia Cieśla, Jowita Gortych, Hanna Potoczniak.

Nagrodzone prace można było kupić w Ekosklepie podczas Festynu Rodzinnego w naszej szkole.

 

2.06.2014r.

DRZWI OTWARTE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

 

W dniach 29 i 30 maja 2014r. drzwi  naszej szkoły były szeroko otwarte dla przedszkolaków z bolesławieckich przedszkoli. Dnia 29 czerwca w czwartek odwiedziła nas grupa sześciolatków z MPP nr4 z panią Bożeną Hyjek. Przedszkolaki dzielnie uczestniczyły w specjalnie przygotowanej  lekcji w klasie Ib. Lekcja dotyczyła bezpiecznego zachowania podczas zbliżających się wakacji. W czasie zajęć goście  mieli okazję bawić się literami, układać puzzle, wspólnie ze starszymi kolegami uczestniczyli w zabawach ze śpiewem. Sześciolatkom przypadła do gustu również nauka poprzez zabawę z  tablicą multimedialną. Owocem zabaw był wspólnie ułożony  regulamin bezpiecznych wakacji.

Przedszkolaki  wychodząc ze szkoły wyraziły chęć szybkiej nauki w szkole.  W piątek 30 czerwca w murach naszej " czwórki " gościliśmy przedszkolaki z MPP nr 7 z panią Edytą Czernigiewicz. Tym razem goście zwiedzali sale lekcyjne, obejrzeli salę zabaw. Mieli też okazję obejrzeć zajęcia na sali gimnastycznej oraz odwiedzić szkolne Muzeum Morskie. Jednak największe wrażenie zrobiło  na przedszkolakach  boisko szkolne. Obiecali nas odwiedzić na najbliższym festynie. 

 

KONKURS PLASTYCZNY

 

19 maja grupa uczniów odebrała nagrody w Miejskiej Bibliotece Publicznej za udział w konkursie plastycznym „Czytam bo lubię”.

Kasia Zeszutek - Im, Patrycja Stelmaszyk - IIm, Marysia Stanisławska - IIIm, Karolina Zdunek - IIIm

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

29.05.2014r.

SUKCES EMILKI JANECZEK W KONKURSIE POEZJI EKOLOGICZNEJ

 

28 maja 2014r. nasza uczennica, Emilia Janeczek, zdobyła II miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Poezji Ekologicznej. Dziewczynka recytowała wiersz Władysława Broniewskiego pt. „W parku”.

Z pewnością talent Emilki był główną przyczyną sukcesu, jednak repertuar, jaki zaprezentowała, miał również swój udział w zwycięstwie. Wiersz naszej uczennicy, choć powstał kilkadziesiąt lat temu, jak lustro odbija bolesławiecki pejzaż. Łabędzie w miejskim stawie, które cieszą się dziś ogromnym powodzeniem, piękna fontanna, majestatyczne kasztanowce- wszystko to wyłania się z wiersza Władysława Broniewskiego jakby specjalnie po to, by opisać nasze piękne miasto. W połączeniu z barwnym głosem Emilki całość wypadła uroczo.

Cieszymy się, że konkursy o tak ważnej tematyce jak ekologia cieszą się popularnością wśród uczniów. Mamy nadzieję, że SP nr 1, która była organizatorem imprezy, nadal będzie pielęgnować tę wspaniałą tradycję. Dziękujemy, że mogliśmy w niej uczestniczyć.

A oto wiersz, którym Emilka oczarowała publiczność. Serdecznie gratulujemy!

więcej >>>

 

Sprachdoktor  - SESJA WIOSENNA 2014

 

Dnia 19 marca 2014 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Sprachdoktor. Udział w nim wzięło ponad pięć tysięcy uczestników z całego kraju, w tym liczna grupa uczniów z klas piątych i szóstych naszej szkoły. Oto nazwiska osób, które osiągnęły wysokie wyniki w skali wojewódzkiej i krajowej:

Szymon Śmiałkowski – kl. 5a

Sebastian Jakubiak – kl.5a

Natalia Michaluk – kl. 5a

Ada Bielecka – kl.5a

Aurelia Serdiukow – kl.6b

Karolina Zdunek – kl. 6c

Laureaci zostali nagrodzeni ocenami celującymi. Gratulujemy oraz życzymy odnoszenia dalszych sukcesów z języka niemieckiego!

 

28.05.2014r.

 

Zapraszamy do udziału  w  7. Nocnym Rajdzie „Na Grodziec”

14/15 czerwca 2014

        

Wszystkich turystów małych, dużych i jeszcze większych zapraszamy do udziału w nocnym marszu na zamek. Jak co roku do zdobycia są wzgórze i zamek Grodziec. Startujemy w Okmianach o godz. 21.15 (do Okmian dojeżdżamy autobusem). Do przejścia mamy 13 km 13 km 13 km 13 km. Na zamku czeka na nas ognisko i wiele atrakcji.

Zgłoszenia przyjmuje pani Jolanta Rzeźwicka (sala nr 31) do 2 czerwca 2014 godzina 13

Wpisowe: 18 zł dla członków PTSM i 22 zł dla pozostałych uczestników.

Opłaty za przewozy: Bolesławiec SP nr 4 – Okmiany, opłata 6 zł    Grodziec - Bolesławiec SP nr 4 opłata 9 zł  

Szczegóły dotyczące rajdu znajdują się na stronie PTSM Oddział Bolesławiec:

www.ptsm.boleslawiec.pl

     

Do zobaczenia na trasie

Regulamin zobacz >>>

 

ZAJĘCIA SPORTOWE W GIMNAZJUM

 

27 maja 2014r. pierwszoklasiści z naszej szkoły zostali zaproszeni przez swoich starszych kolegów na organizowane przez nich zajęcia sportowe.

Uczniowie klasy 2 I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu pod opieką pani Karoliny Jarząbek pokazywali "maluchom" w jaki sposób można ciekawie bawić się podczas przerw. W ruch poszły skakanki, guma do skakania a nawet kapsle.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, nie tylko małym uczniom, ale i ich starszym kolegom.

I wiecie, jak było?    Kaczo, byczo i...... indyczo ;)

zobacz galerię >>>

 

KLASA 4C DOBRZE WIE, JAK PAPIER CZERPIE SIĘ...

 

26 maja 2014r. uczniowie klasy 4c skorzystali z uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej i przyjęli zaproszenie do udziału w warsztatach drukarskich. Zajęcia te odbyły się w słoneczne poniedziałkowe popołudnie i miały na celu przybliżenie historii papiernictwa oraz uświadomienie dzieciom, że  w dobie Internetu papier wciąż odgrywa ważną rolę.

Prowadzący warsztaty swoimi średniowiecznymi strojami wspaniale oddali nastrój epoki. Zarówno habitami, jak i ciekawymi opowieściami o Chinach- kolebce papieru, zachęcili uczniów do nauki poprzez zabawę.

Dzieci czerpały masę papierniczą z oryginalnej dębowej kadzi i odciskały arkusze papieru w zabytkowej prasce. Warsztaty odbywały się na świeżym powietrzu, więc wytwory dziecięcych rąk szybko wysychały i były gotowe już po kilku minutach. Ozdobione płatkami bławatków kartki dzieci zabrały do domu na pamiątkę tej wspaniałej przygody z papierem czerpanym. Niektórzy uczniowie skorzystali z okazji i gęsim piórem wykaligrafowali na kartkach życzenia z okazji Dnia Matki. Taki prezent z pewnością ucieszył Mamy naszych zdolnych uczniów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszej wyprawy do przeszłości...

 

zobacz galerię >>>

 

 FINAŁ DOLNEGO ŚLĄSKA W CZWÓRBOJU LA

 

20 maja 2014 roku na stadionie w Legnicy odbył się Finał Dolnego Śląska w Czwórboju LA. Drużyna z naszej Czwórki niestety wystąpiła w rezerwowym składzie ze względu na choroby i wycieczki klasowe zajmując 10 miejsce. Uczestnicy startowali w biegach na 60 m, 1000 m. oraz w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową, a wyniki indywidualne przeliczane były na punkty wg. tabeli lekkoatletycznej. Nasi zawodnicy to szósto i piątoklasiści: Eryk Stec, Kacper Zaremba, Sebastian Struś, Marcin  Klimek, Filip Kusiciel i Bartosz Piotrowski. Gratulujemy wszystkim zawodnikom a piątoklasistom życzymy sukcesów w przyszłym roku!

 

 III MIEJSCE W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ W FINALE STREFY JELENIOGÓRSKIEJ W LA

 

15 maja 2014 roku na stadionie w Zgorzelcu odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w  Lekkoatletyce. Zawodnicy z naszej Czwórki wystąpili w konkurencjach indywidualnych takich jak skoki, biegi rzuty, sztafety. Nasi uczniowie zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej a do tego sukcesu przyczynili się między innymi Eryk Stec – brązowy medal w rzucie piłeczką palantową, Sebastian Sruś – 4 miejsce w skoku w dal, Jakub Bugaj – 4 miejsce w skoku wzwyż, Kacper Zaremba – 5 miejsce w biegu na 60 metrów oraz sztafeta szwedzka w składzie: Maciej Rutyna, Eryk Stec, Kacper Zaręba i Jan Goleński – 4 miejsce! Gratulujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w zawodach!

 

zobacz galerię >>>

 

 XIX DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI „PEGAZIK”

 

6  maja 2014 r. nasza uczennica, Julia Klementowska, uczestniczyła w ostatnim etapie zmagań młodych recytatorów, zdobywając wyróżnienie I stopnia w XIX Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim „Pegazik”. Dziewczynka wpisała się tym samym do grona najlepszych recytatorów w Polsce, bowiem  etap wojewódzki jest ostatnim szczeblem tego konkursu.

 Przechodząc zwycięsko przez kolejne etapy: klasowy, szkolny, miejski i powiatowy, dotarła do ścisłego finału, który odbył się 6 maja bieżącego roku w Kłodzku.

Julia wygłosiła  wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt. „Rozmowa z pluskwą”, czym zachwyciła nie tylko słuchaczy, ale również wielu członków jury (zawodowych aktorów), którzy dali wyraz swemu zachwytowi, chwaląc głośno jej wystąpienie w mowie końcowej uroczystości.

Warto dodać, że w finale brało udział ponad 40 najlepszych recytatorów z całego województwa dolnośląskiego, na tle których nasza uczennica prezentowała się wspaniale.

Gratulujemy Julii i liczymy, że nadal będzie nas oczarowywać swoimi poetyckimi wystąpieniami.

 

„WYPRAWA Z ORTOGRAFKĄ”

 

Dnia 29 kwietnia 2014 roku trzyosobowa drużyna z klasy 5a w składzie: Zofia Reguła, Ada Bielecka, Kacper Jaworski wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Klas  Piątych „Wyprawa z Ortografką”, zajmując II miejsce.

 

Więcej na stronie MZS2 >>>

 

26.05.2014r.

MAŁY FINAŁ KONKURSU OJCZYZNY POLSZCZYZNY

 

Z radością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły: Karolina Zdunek oraz Julia Klementowska odniosły wspaniały sukces w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Ojczyzny Polszczyzny, który pozostaje pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronem honorowym jest prof. Jan Miodek.

Z 300 uczestników konkursu do Małego Finału dotarło 12 dzieci, wśród nich nasze dwie uczennice. Przebyły one długą drogę przygotowań i występów: dwa etapy pisemne (szkolny i regionalny) oraz dwa wystąpienia oratorskie przed publicznością.

Dziewczęta musiały rozwiązać trudne testy, napisać wypracowanie, a w części ustnej zaprezentować opowiadanie na wylosowany temat. W tym roku nawiązywały one do pogody i pór roku. Na przygotowanie wystąpienia miały 45 minut.

W Małym Finale Karolina Zdunek zajęła III miejsce, zaś Julia Klementowska zdobyła wyróżnienie.

Dodać należy, że nie jest to pierwszy sukces naszych uczennic w tym konkursie. Dwa lata temu nasza uczennica, Jagoda Łetowska, zdobyła III miejsce w kraju w Wielkim Finale, a w zeszłym roku Pola Juchaniuk, również w Finale Ogólnopolskim, zdobyła wyróżnienie.

Karolina Zdunek w maju 2013 r. zajęła II miejsce w Małym Finale.

Nasi uczniowie od czterech lat uczestniczą w Konkursie Ojczyzny Polszczyzny i każdego roku odnoszą znaczące sukcesy, przynosząc nam powody do dumy. Oby tak było również w przyszłości.

 Tego życzymy kolejnym talentom polonistycznym!

 

 KILKA SŁÓW O KONKURSIE OJCZYZNY POLSZCZYZNY

 

Coroczny wysiłek merytoryczny i organizacyjny Stowarzyszenia Ojczyzny Polszczyzny wspierają liczne instytucje: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, KGHM Polska Miedź S.A. 

Głównym partnerem Konkursu i jego sponsorem jest Wydawnictwo „Nowa Era”. Patronami medialnymi są: „Polonistyka”, „Polski w Praktyce”, „Gazeta Szkolna”, Edupress, Program Drugi Polskiego Radia, Radio Rodzina, TVP3 Wrocław. 

Aby poznać szczegóły tego wyjątkowego konkursu, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej ZOBACZ >>>

 

23.05.2014r.

KONKURS MATEMATYCZNO-EKOLOGICZNY KLAS IV

 

21 maja odbył się Konkurs Matematyczno-Ekologiczny „Ten szanuje przyrodę kto ją zna”. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Bujnicki, Jagoda Grzesiak, Amelia Modzelewska, Wiktor Nowak i Karolina Oleś. W części przyrodniczej drużyna zdobyła piąte miejsce. W części matematycznej chłopcy ex aequo zdobyli trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy całej drużynie!

 

KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR

 

20 marca w naszej szkole odbył się  międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny". Trzech naszych uczniów otrzymało nagrody za bardzo dobry wynik. Są to: Konrad Andruchów, Jan Reguła, oraz Antoni Łasica.

Natomiast nagrody książkowe za wyróżnienie otrzymali: Jakub Śliwa, Wojciech Raszczuk, Jakub Korzeniewicz, Dominik Skrobot, Oliwia Witek,  Wiktor Nowak, Dominika Makówka i Przemysław Sulich.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy radości z odkrywania piękna matematyki.

 

13.05.2014r.

               

JEDZIEMY NA DOLNY ŚLĄSK W CZWÓRBOJU LA!!!

 

9 maja 2014 roku na stadionie w Zgorzelcu odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w Czwórboju LA. Drużyny z naszej Czwórki zajęła II miejsce ustępując jedynie drużynie z Nowogrodźca. Uczestnicy startowali w biegach na 60 m, 1000 m. (chłopcy), oraz w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową, a wyniki indywidualne przeliczane były na punkty wg. tabeli lekkoatletycznej. Nasi zawodnicy: Eryk Stec, Kacper Zaremba, Sebastian Struś, Maciej Rutyna, Kordian Skowron i Marcin  Klimek i to oni wystąpią w Finale Dolnego Śląska w Legnicy. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Legnicy!

 

zobacz galerię >>>

 

TYDZIEŃ HUMANISTYCZNY

 

W związku z trwającym w naszej szkole Tygodniem Humanistycznym (5-9 maja 2014r) wszyscy uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w rozmaitych grach, konkursach oraz projektach, które miały na celu zabawę językiem polskim.

Najmłodsi uczniowie puścili wodze fantazji i odbyli lekcję kleksografii. Wytwory ich wyobraźni można było podziwiać na gazetce w kąciku polonistycznym.

Starsi uczniowie wykonali przepiękne foldery ukazujące zabytki Bolesławca. Dzieła te zostały zaprezentowane na wystawie przy sekretariacie.

Odbyły się także wycieczki szlakiem bolesławieckich zabytków, w czasie których reprezentanci klas przybliżyli dzieje najstarszych osobliwości naszego miasta.

Tydzień Humanistyczny zakończył apel klasy 5b poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

zobacz galerię >>>

 

12.05.2014r.

FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ W MINI SIATKÓWCE

 

W dniu 5 maja 2014 odbył się finał strefy jeleniogórskiej w mini siatkówce klas czwartych dziewcząt. Nasza drużyna wywalczyła po zaciętej walce szóste miejsce.

Znakomitą informacją jest ta, że 9 maja w Karpaczu odbył się finał strefy jeleniogórskiej w mini siatkówce klas czwartych chłopców. Po przepięknej grze nasi chłopcy zdobyli złoty medal i mistrzostwo strefy. Gratulujemy

Skład ekip:

Chłopcy: Szymon Fita, Jakub Bubnicki, Andreas Koptyra, Patryk Biżecki, Oskar Rajczakowski, Oliwer Łomnicki

Dziewczyny: Julia Sandak, Nikola Kępska, Klaudia Iwanowska, Pola Burczyk, Weronika Wawrzkiewicz

 

zobacz galerię >>>

 

9.05.2014r.

JESTEŚMY MISTRZAMI W CZWÓRBOJU LA

 

28 kwietnia 2014 roku na stadionie miejskim w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu Bolesławieckiego w Czwurboju LA. Drużyny szkolne liczyły 6 osób (osobno drużyna dziewcząt i osobno chłopców), uczestnicy startowali w biegach na 60 m., 600 m. (dziewczęta), 1.000 m. (chłopcy), oraz w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową, a wyniki indywidualne przeliczane były na punkty wg. tabeli lekkoatletycznej.  Suma pkt.  z tych 4 konkurencji decydowała o miejscu indywidualnym zawodnika, a suma pkt. pięciu najlepszych zawodników drużyny decydowała o miejscu Szkoły. Mistrzami Powiatu zostali: Stec Eryk, Zaremba Kacper, Struś Sebastian, Goleński Jan, Ulanowski Konrad i Rutyna Maciej i to oni wystąpią w zawodach strefowych 9.05.14. w Zgorzelcu. W klasyfikacji indywidualnej nasz uczeń- Eryk Stec zajął III miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Zgorzelcu!

 

SIATKARKI Z CZWÓRKI W FINALE STEFY JELENIOGÓRSKIEJ

 

27 marca 2014 roku odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt klas 5. Drużyna z Czwórki rywalizowała z 7 zespołami z najlepszych szkół w Stefie. Turniej odbywał się w dwóch grupach jednocześnie, w której to zajęliśmy I miejsce. Niestety w kolejnych meczach nie poszło już tak dobrze i cały turniej nasza Czwórka skończyła na 4 miejscu. Nasze siatkarki to: Wiktoria Sobczyszyn, Maja Górska, Sonia Owczarek, Zuzanna Rewińska,  Anastazja Zawer i Sandra Bińczycka. Gratulujemy!

zobacz galerię >>>

 

 

 

7.05.2014r.

ROZŚPIEWANA CZWÓRKA

 

Dnia 25 kwietnia 2014 roku w naszej szkole już po raz 18 odbył się Festiwal Piosenki Ekologicznej. Wzięły w nim udział zespoły wokalne oraz soliści z różnych szkół podstawowych powiatu bolesławieckiego. Nasz zespół Oktawa w składzie: Maja Małkowska (6B), Zuzanna Hryniewicz (5B), Dominika Makówka (4D), Amelia Modzelewska (4D), Oliwia Kolińska (4D), Magdalena Szylin (4D), Zofia Kołodziej (4C), Magdalena Filipiak (4C), Aleksandra Surus (4B) zajęły III miejsce w kategorii zespoły, natomiast Zuzanna Hryniewicz, która reprezentowała naszą szkołę w kategorii soliści - II miejsce. W jury zasiedli nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej: pan Aleksander Samostrokow (przewodniczący komisji), pani Małgorzata Patalej, pan Krzysztof Kucharczak oraz pani Katarzyna Graczyk - Kierownik Miejskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Na festiwalu zaszczycili nas swoją obecnością pan prezydent Kornel Filipowicz oraz naczelnik wydziału oświaty pani Beata Sulska, którzy wręczyli wszystkim wykonawcom słodkie upominki. Uroczystość poprowadziła Julia Kujawińska i Bartosz Tarnowski z klasy 6a. W czasie przerwy publiczność mogła obejrzeć taniec krakowiak w wykonaniu uczniów klasy 1B oraz taniec nowoczesny w wykonaniu Oskara Ciochonia z klasy 4C. W miłej atmosferze chętni uczestnicy zwiedzili też Muzeum Morskie znajdujące się w naszej szkole. Gratulujemy wszystkim wykonawcom i zapraszamy za rok!

 

zobacz galerię >>>

6.05.2014r.

PRZEDSTAWIENIA W JĘZYKACH OBCYCH

 

W środę 30 kwietnia 2014 r. uczniowie klas 4b i 4d wystąpili w przedstawieniach " Cindirella" i " Rotkappchen". Klasa 4b zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie w języku angielskim, a klasa 4d w języku niemieckim. Obie bajki prezentowane były w ramach obchodów Święta Unii Europejskiej. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami nie tylko za występ, ale również za piękne stroje i barwną dekorację.
Za przygotowanie występów odpowiedzialne były wychowawczynie klas: Joanna Żmuda ( kl.4b ) i Edyta Kowalska ( kl. 4d ).

 

zobacz galerię >>>

 

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA – SYBIRACY

 

Dnia 29.04.2014r. trzyosobowa drużyna uczennic klasy 6c Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu w składzie: Michaela Piaseczna, Kaja Szylar i Karolina Zdunek zajęły II miejsce w V Bolesławieckim Konkursie Historycznym „Ocalić od zapomnienia – Sybiracy”.

Uczniowie szkół podstawowych zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi Polaków zesłanych na Sybir i losami Sybiraków mieszkających w Bolesławcu i okolicach.

Konkurs odbył się w Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Bolesławcu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł". W tej części brali udział wszyscy uczniowie klas szóstych z naszej szkoły, którzy obejrzeli film dokumentalny o deportacjach Polaków i ich losach na „nieludzkiej ziemi”.

W spotkaniu uczestniczyły: pani Helena Kowal wywieziona na Syberię w 1940r. i pani Maria Niemczuk deportowana w 1941r., obecnie Prezes Koła Związku Sybiraków w Bolesławcu.

 

5.05.2014r.

XIV MIĘDZYNARODOWY RAJD PIESZY 

 

Oddział Łużycki PTSM i Koło PTTK w Lubaniu zaprosiło naszych uczniów do udziału w XIV Międzynarodowym Rajdzie Pieszym "3 Dni - 3 Kraje - 3 Wędrówki" 25 kwietnia 2014r. zorganizowano dzień polski pod nazwą "Łużyckie wędrówki", w czasie którego turyści z naszej szkoły wędrowali po ziemi lubańskiej. Pogoda sprzyjała, a humory dopisywały małym wędrowcom. Chociaż do pokonania było aż 10 km, wszyscy dotarli do mety zadowoleni.

zobacz galerię >>>

 

25.04.2014r.

DZIEŃ PANELOWY W „CZWÓRCE”

 

Dnia  4.04. odbył się w naszej szkole panel koleżeński dotyczący realizacji "Rozwijania Uczenia się i Nauczania".

Rano przybyli do szkoły paneliści- nauczyciele ze szkół w Ostrzeszowie, Czaczu, Nowych Skalmierzycach, Nysie, Jerzmankach, Pieńsku i Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu. Celem I części wizyty w szkole było zapoznanie gości z funkcjonowaniem szkoły. Paneliści pracowali pod kierunkiem p. moderator z Centrum Edukacji Obywatelskiej Aleksandry Cupok: odwiedzali klasy (spacer edukacyjny), rozmawiali z uczniami i nauczycielami, sprawdzali czy w pracy szkoły mają odzwierciedlenie I i II strategia Oceniania Kształtującego.

Druga część spotkania, czyli dyskusja panelowa odbyła się o godz. 15.00. Jej celem było przedstawienie uczestnikom panelu i przybyłym gościom procesu pracy nad strategiami oraz otwarta dyskusja na temat wdrażanych strategii i refleksja o zmianach w szkole.

Na dyskusję panelową oprócz panelistów, nauczycieli, rodziców i uczniów przybyli również zaproszeni goście: zastępca prezydenta- K. Filipowicz, przewodnicząca Rady Miasta J. Piestrak-Babijczuk, radni: P. Śliwko, S. Andrusieczko oraz pani dyrektor A. Hil, która zapoczątkowała pracę szkoły w Klubie SUS.

Po prezentacji pracy nad strategiami i ożywionej dyskusji paneliści jednogłośnie przyznali szkole tytuł „Szkoły Uczącej Się”. Po uroczystości wszyscy obecni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

zobacz galerię >>>

 

KONKURS „UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ”

 

Dnia 10.04.2014r. odbył się etap subregionalny konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”. Konkurs obejmował dzieci i młodzież od oddziałów przedszkolnych aż do gimnazjum.

Z przyjemnością informujemy, że w kategorii klas IV-VI nasza drużyna w składzie: Karolina Zdunek, Magdalena Mikołajczuk i Miłosz Zarzycki zajęli trzecie miejsce wśród 49 szkół.

Do miejsca drugiego zabrakło 0,1 punkta. Nasi uczniowie wiedzą jak zachować się bezpiecznie w różnych sytuacjach życiowych, wykazali się też bardzo dużymi umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Przed nami finał dolnośląski.

                                                                                          opiekun drużyny Krystyna Dudak

 

XI REGIONALNEGO KONKURSU PRZYRODNICZO- EKOLOGICZNEGO

 

Laureatkami XI Regionalnego Konkursu Przyrodniczo- Ekologicznego Szkół Podstawowych (etap rejonowy) zostały: Maja Małkowska i Anna Rączkiewicz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

15.04.2014r.

NIEZWYKŁY SUKCES POLONISTÓW Z KLAS CZWARTYCH!

 

 

Z ogromną radością informujemy, że nasi czwartoklasiści odnieśli wspaniały sukces polonistyczny.

W Powiatowym Konkursie Języka Polskiego dla Uczniów Klas 4 „Z każdym grzecznie, a z bliskim serdecznie” aż ośmioro naszych dzieci zdobyło zwycięskie tytuły.

 

A oto nasi najzdolniejsi:

 

Zosia Kołodziej (kl. 4c) - I miejsce w powiecie

Wiktor Nowak (kl. 4d) - II miejsce w powiecie

 

Oskar Ciochoń (kl. 4c) – wyróżnienie

Karolina Grabas (kl. 4c) – wyróżnienie

Eliza Zięba (kl. 4d) – wyróżnienie

Antoni Łasica (kl. 4b) – wyróżnienie

Amelia Modzelewska (kl. 4d) – wyróżnienie

Marta Kozłowska (kl. 4b) - wyróżnienie

 

 

Uczniowie ci popisali się, zgodnie z tematem konkursu, znajomością dobrych manier oraz piękną i poprawną polszczyzną.

Mamy nadzieję, że tak wyjątkowe osiągnięcia zmotywują ich do dalszej wytężonej pracy i przyniosą kolejne sukcesy. Tego im życzymy!

 

MISTRZOSTWA POWIATU BOLESŁAWIECKIEGO W MINI SIATKÓWCE KLAS CZWARTYCH

 

W dniach 9-10kwiecień 2014 odbyły się Mistrzostwa powiatu bolesławieckiego w mini siatkówce klas czwartych. Nasze drużyny chłopców i dziewcząt zdobyły pierwsze miejsce i awansowały do finału strefy jeleniogórskiej.

Skład ekip

Chłopcy: Szymon Fita, Jakub Bubnicki, Andreas Koptyra, Patryk Biżecki, Oskar Rajczakowski

Dziewczyny: Julia Sandak, Nikola Kępska, Klaudia Iwanowska, Pola Burczyk, Weronika Wawrzkiewicz

 

zobacz galerię >>>

 

11.04.2014r.

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 

Dnia 10 kwietnia 2014 r. w Miejskim Zespole Szkół nr 3 w Bolesławcu odbył się Konkurs Języka Niemieckiego   " Spass mit Deutsch". Drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce. W jej skład wchodzili: Oliwia Cieślak, Anna Rączkiewicz, Aurelia Serdiukow- uczennice klasy 6b oraz Szymon Śmiałkowski - uczeń klasy 5a. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą nie tylko gramatyczną, wiadomościami o państwach niemieckojęzycznych ale też refleksem, ponieważ większość zadań była na " czas". 

Reprezentacja naszej szkoły została wyłoniona spośród 31 uczniów, którzy na etapie szkolnym tego konkursu wypadli najlepiej. Na wyróżnienie zasługują również Karolina Zdunek z klasy 6 c, która zajęła w II miejsce, ale w tym czasie reprezentowała szkołę w Konkursie Pierwszej Pomocy oraz Ada Bielecka z klasy 5a, która osiągnęła bardzo wysoki wynik w etapie pierwszym. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

MAMY MISTRZA ORTOGRAFII

 

Z wielką radością informujemy, że w X Powiatowym Turnieju Ortograficznym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 spisali się na medal!

W turnieju klas starszych (kl. IV-VI) Mistrzem Ortografii całego powiatu został Miłosz Zarzycki, natomiast jego koleżanka z klasy, Kaja Szylar, uplasowała się na II miejscu. Nasi uczniowie pokonali 57 uczestników turnieju.

Również uczniowie klas młodszych (kl. III ) naszej szkoły zasługują na wielkie uznanie, gdyż Konrad Andruchów z klasy 3d zajął  II miejsce w powiecie, a jego koleżanka z klasy, Laura Smoszna, zdobyła wyróżnienie. Dzieci rywalizowały z 55 uczniami innych szkół.

Gratulujemy naszym zdolnym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów!

 

 

7.04.2014r.

 

STAN CZYTELNICTWA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 

VII NOTOWANIE  - MARZEC 2014


Bibliotekę odwiedziło  449 czytelników, którzy przeczytali  682 książki.
                                                                                                                  
Najlepiej czytające  klasy w marcu:

Klasa  II B       –   57 książek

Klasa  VI c       –   39 książek

zobacz notowania >>>

 

MONITORING GAZETEK KLASOWYCH

 

zobacz notowania >>>

 

31.03.2014r.

XII BOLESŁAWIECKI KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS III

    Dnia 7 marca w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się kolejny, powiatowy etap XII Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego dla klas trzecich. Uczniowie naszej szkoły okazali się najlepszymi matematykami w powiecie.  

Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy trzeciej „d”:

Oliwia Witek, Konrad Andruchów - I miejsce,

Jan Reguła - II miejsce,

Dominik Skrobot - III miejsce

Grzegorz Pławiak z klasy trzeciej „a” otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy!

 

Rozmowa z uczniami klasy trzeciej „d”: Oliwią, Konradem, Jankiem i Dominikiem

Klasa: W jakim konkursie braliście udział?

Dominik:   Braliśmy udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Raz – Dwa -  Trzy”.

Klasa: Kiedy i gdzie odbył się konkurs?

Oliwia: Konkurs odbył się siódmego marca tego roku i został przeprowadzony w sali widowiskowej   naszej szkoły.

Klasa: Ile osób brało w nim w nim udział?

Uczniowie: Nie wiemy dokładnie, chyba było około siedemdziesięciu uczestników konkursu z miasta i powiatu.

Klasa: Na jakim poziomie trudności były zadania?

Janek: Mieliśmy do rozwiązania pięć zadań. Oceniamy je jako średnio trudne.

Dominik:  Dla mnie jedyna trudność w zadaniach polegała na zapisywaniu mojego toku myślenia. 

Klasa: Jaki był czas przeznaczony na rozwiązanie zadań?

Konrad: Dwie godziny to czas na rozwiązywanie zadań. Były jeszcze sprawy organizacyjne.

Klasa: Czy chętnie uczycie się matematyki? Warto się jej uczyć?

Janek:  Nie zawsze chce mi się liczyć. Uważam jednak, że warto się uczyć, aby w przyszłości zdobyć wymarzony zawód.

Konrad:  Lubię uczyć się matematyki, ponieważ matematyka  jest potrzebna do wszystkiego.

Oliwia: Matematyka jest potrzebna i warto się jej uczyć. Dzięki niej możemy poradzić sobie w różnych życiowych sytuacjach.

Dominik:  Nie bardzo lubię uczyć się matematyki. Uważam, że w codziennym życiu jest potrzebna, żeby zdobyć dobry zawód i pieniądze.

 

Pytania zadawali koleżanki i koledzy z klasy trzeciej „d”

 

25.03.2014r.

 

Jan Matejko – Patron Szkoły

21 marca, wraz z nadejściem wiosny, w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona - Jana Matejki. Z tej okazji klasa 4a w godzinach porannych przygotowała słuchowisko na temat życia i twórczości Jana Matejki. Na trzeciej godzinie lekcyjnej zaprezentowała apel  pt.: „Postaw na milion”. W teleturnieju zostały ukazane ważne momenty z biografii i twórczość wybitnego polskiego malarza. Uczniowie poprzez zabawę uczyli się historii. Klasa czwarta pierwszy raz prezentowała się przed większą publicznością. Apel przygotowany był idealnie.

A po występie witaliśmy wiosnę....

 

zobacz galerię >>>

 

 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY... 

 

W piątek 21 marca przyszła do nas wiosna....

Uczniowie SP 4 postanowili przywitać ją bardzo serdecznie...

Cała szkoła przyszła ubrana na zielono, uczniowie mieli okazję poprowadzić lekcję z elementami OK (temat dotyczył bezpiecznych wiosennych dni...)

 

Uczniowie na sali widowiskowej brali udział w zabawie o Puchar Słodyczy Pani Dyrektor. Klasy za zadanie miały przygotować plakat „Bezpieczni podczas wiosennych dni”, piosenkę (wiersz lub rymowankę) o wiośnie (lub o bezpieczeństwie) i oczywiście każdą klasę reprezentowała Pani Wiosna, która wykazała się wiedzą na tematy dotyczące: patrona szkoły, bezpieczeństwa na przerwie (i nie tylko) oraz przyrody ...

 

Jury z klasy III było obiektywne i bardzo wymagające – punktacja była wyrównana –  wszyscy bardzo solidnie przygotowali się do konkursu...

Jury miało trudne zadanie – dopiero pod koniec udało się wyłonić zwycięzców, którzy zdobyli 93 punkty i wyprzedzili klasę Vb, która była za nimi o krok z 90 punktami...

A w tym roku na I miejscu znalazła się klasa VI A, która otrzymała Puchar Słodyczy Pani Dyrektor.

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 

zobacz galerię >>>

 

Mam Talent!!!

 

21 marca w naszej szkole jest dniem odkrywania talentów...

W piątek na 7 lekcji odbył się konkurs „Mam Talent” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W zabawie brali udział uczniowie klas IV – VI.

Do konkursu zgłosiło się 18 osób, które tańczyły, śpiewały i grały...

Jury  miało bardzo trudne zadanie... Po długich obradach wyłoniło zwycięzców...

 

I miejsce wyśpiewała sobie Zuzanna Hrynkiewicz z klasy 5b

II miejsce wytańczył sobie zespół „Kanonki” z klasy 5a w składzie Dominika Koptyra, Maja Broszko i Nikola Barycka.

III miejsce zajął zespół „ZAN” z klasy 5a w składzie Zuzia Rewińska, Natalia Michaluk, Anastazja Zawer

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

 

 

Chcieliśmy bardzo podziękować pływalni „Orka” za ufundowanie 7 biletów jednorazowego wstępu na basen dla zwycięzców konkursu. Pozostałe nagrody zostały zakupione przez Radę Rodziców przy SP 4 (bilety do kina, bon podarunkowy do sklepu TESCO, słodkie upominki).

zobacz galerię >>>

 

24.03.2014r.

"GWIAZDKA DLA AFRYKI"

 

Zakończyliśmy akcję "Gwiazdka dla Afryki". Przebiegała zgodnie z planem. W klasach odbyły się zajęcia dotyczące sytuacji dzieci w Sierra Leone. Następnie uczniowie przygotowywali symboliczne prezenciki - paczuszki. Były one sprzedawane rodzicom podczas dnia otwartego w szkole. W niektórych klasach były również zbierane drobne kwoty pieniędzy. Na korytarzu szkolnym dzieci wykonały gazetkę szkolną o życiu dzieci w Sierra Leone, umieszczone były też plakaty propagujące pomoc dla dzieci w formie zakupu symbolicznych szczepionek. Dzięki temu również rodzice mogli bliżej poznać ideę akcji "Gwiazdka dla Afryki". Zebrana kwota 768,73zł została przesłana na konto Unicef, przesłaliśmy również sprawozdanie z przebiegu akcji.

 

                                                                                          Koordynator akcji Krystyna Dudak

 

18.03.2014r.

XII BOLESŁAWIECKI KONKURS MATEMATYCZNY

 

Laureatami XII Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego zostali: Julia Klementowska, Przemysław Sulich, Maja Ziółkowska oraz Marek Przybyła.

Serdecznie gratulujemy!

Julia Klementowska, Przemysław Sulich, Maja Ziółkowska zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu dla klas pierwszych gimnazjum.

Trzymamy za Was kciuki!

 

SUKCESY OKTAWY

 

W piątek 14 marca w Jeleniej Górze odbył się VIII Dolnośląski Przegląd Pieśni Patriotycznej. Zespół OKTAWA w składzie: Maja Małkowska, Denise Laudani, Zuzanna Hryniewicz, Dominika Makówka, Oliwia Kolińska, Amelia Modzelewska, Zofia Kołodziej, Magdalena Szylin, Aleksandra Surus zaśpiewały  piosenkę pt. „Pałacyk Michla”  i zdobyły uznanie jury. W tym samym konkursie w kategorii soliści Zofia Kołodziej z klasy 4C wykonała pieśń ,, Żołnierski szlak”  i również osiągnęła sukces.  W nagrodę laureaci  wystąpią na Koncercie Galowym 24 marca 2014roku w Młodzieżowym  Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Wokalistom serdecznie gratulujemy!

 

MISTRZOSTWA MIASTA I POWIATU W MINI SIATKÓWCE KLAS SZÓSTYCH

 

W dniach 5-6 marzec 2014 odbyły się Mistrzostwa Bolesławca w mini siatkówce klas szóstych. Drużyna naszych  dziewcząt wywalczyła mistrzostwo miasta natomiast drużyna chłopców zdobyła wicemistrzostwo Bolesławca.

W dniu 12 marca odbyły się mistrzostwa powiatu w mini siatkówce dziewcząt. Nasza drużyna zajęła po zaciętych meczach drugie miejsce.

Skład ekip: Maciej Rutyna, Marcin Klimek, Erik Hasandocaj, Jakub Walczak, Bartosz Tarnowski, Jan Goleński, Norbert Kida, Jakub Bugaj oraz Maja Małkowska, Agnieszka Mielko, Nicola Lechowska, Magda Wojdygo, Anna Rączkiewicz, Eliza Hołowczak, Oliwia Dalecka, Ada Rzeszutek, Oliwia Cieśla

 

I MIEJSCE W SIATKÓWCE 3 CHŁOPCÓW

 

Dnia 10 marca 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Bolesławca w Mini Siatkówce 3 chłopców. Nasza drużyna zajęła I miejsce! Zawodniczki z Czwórki to: Bartosz Piotrowski, Filip Kusiciel, Kacper Jaworski, Jakub Kocełuch, Dominik Sołowiejko i Jakub Bujnicki . Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym etapie.

 

I MIEJSCE W SIATKÓWCE 3 DZIEWCZĄT

 

Dnia 7 marca 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Bolesławca w Mini Siatkówce 3 Dziewcząt. Nasza drużyna zajęła I miejsce! Zawodniczki z Czwórki to: Wiktoria Sobczyszyn, Maja Górska, Sonia Owczarek, Rewińska Zuzanna, Tur Amelia, Zawer Anastazja. Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym etapie.

 

zobacz galerię >>>

 

12.03.2014r.

XIX DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI PEGAZIK

 

Dnia 5 marca 2014 roku odbył się XIX Dolnośląski Konkurs Recytatorski Pegazik - etap powiatowy. Na deskach Starego Teatru w Bolesławcu godnie nas  reprezentowały uczennice Julia Klementowska i Pola Burczyk.

,,Dialogiem z pluskwą” Ludwika Jerzego Kerna oczarowała słuchaczy swoim wykonaniem Julia Klementowska, która  pojedzie w maju na Konkurs Wojewódzki  do Kłodzka. Wiersz ,,Czarna Jama” Janiny Papuzińskiej w wykonaniu Poli Burczyk zrobił ogromne wrażenie na Jury Konkursu- otrzymała wyróżnienie.

 

 Gratulujemy sukcesów!!!

MONITORING GAZETEK KLASOWYCH

 

zobacz notowania >>>

 

11.03.2014r.

KAROLINA ZDUNEK NAJLEPSZA W POWIECIE!

 

Z radością informujemy, że nasza uczennica z klasy 6c, Karolina Zdunek, zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych „Od papirusu do książki elektronicznej”.

Dziewczynka wykazała się nie tylko wielkim zamiłowaniem do czytelnictwa, ale także ogromną wiedzą z zakresu historii książki, a szczególnie starodruków.

Mamy nadzieję, że w gimnazjum Karolina nadal będzie odnosić znaczące sukcesy. Tego jej serdecznie życzymy.

 

6.03.2014r.

 

REGULAMIN XII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

"PISANKA WIELKANOCNA" 

 

ZOBACZ SZCZEGÓŁY >>>

 

Harmonogram realizacji zajęć w ramach programu ANIMATOR 2014

 w Szkole Podstawowej nr 4 w Bolesławcu

 

ZOBACZ >>>

 

Harmonogram realizacji zajęć w ramach programu

SPORTOWE SOBOTY 2014- pływalnia ORKA ( 1 tor)

 w Szkole Podstawowej nr 4 w Bolesławcu

 

ZOBACZ >>>

 

STAN CZYTELNICTWA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 

VI NOTOWANIE  - LUTY 2014


Bibliotekę odwiedziło  198 czytelników, którzy przeczytali  341 książek.
Najlepiej czytające  klasy w lutym:


Klasa  III B     –   50 książek

Klasa  VI B      –   12 książek

zobacz notowania >>>

 

 

19.02.2014r.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

SAMOCHÓD MARZEŃ 2014 - Toyota Dream Car Art Contest 

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie - "Samochód marzeń 2014". Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie www.toyota.pl

Prace należy złożyć do dnia 7.03.2014r. u pani Agnieszki Furdyny.

 

14.02.2014r.

 

MISTRZOSTWA MIASTA W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

 

Dnia 13. 02. 2014r. w Prywatnej Szkole Podstawowej ,,Oxpress” odbyły się Mistrzostwa Miasta Bolesławiec Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych - zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu. Szkołę nr 4 reprezentowali uczniowie w składzie:

 

1.     Konrad Andruchów - 3d

2.     Jakub Bujnicki - 4d

3.     Bartosz Graczyk- 4d

4.     Justyna Grudzień - 3d

 

Nasza dzielna drużyna zajęła IV miejsce. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia. 

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy !!!

JASEŁKA SZKOLNE

 

Dnia 19 grudnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły przedstawili rodzicom i zaproszonym gościom jasełka pt.: "Cała przyroda oddaje hołd Dzieciątku".

W przedstawieniu wzięła udział bardzo liczna grupa dzieci z klas młodszych i starszych. Uczniowie pięknie prezentowali swoje zdolności recytatorskie, muzyczne, wokalne, oraz gry aktorskiej. Wszystko to złożyło się na pełne świątecznego nastroju przeżycie prawdy o Bożym Narodzeniu.

Jasełka zostały nagrodzone wyróżnieniem na II Przeglądzie Form Teatralnych - Jasełka 2014 w Starym Teatrze.

 

zobacz galerię >>>

 

 

DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4
DLA DZIECI 6,7 LETNICH I ICH RODZICÓW
13.02.2014r. (czwartek) - zobacz szczegółowy plan >>>

 

1. DRZWI OTWARTE – możliwość uczestniczenia dziecka i rodzica w zajęciach lekcyjnych od godz. 8.00

2. UDZIAŁ W ZAJĘCIACH POZALEKCYJNYCH – od godz. 14.20

- komputerowych i interaktywnych,

- matematycznych,

- artystycznych,

- czytelniczych,

- językowych,

- rekreacyjnych,

- sportowych,

- zwiedzanie Muzeum Morskiego.

zobacz szczegółowy plan >>>

 

ZAPRASZAMY !

10.02.2014r.

 

„W MORSKICH GŁĘBINACH” – APEL KLASY 4C

 

7 lutego 2014r. klasa 4c wystawiła apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2013/2014. Dzieci po raz pierwszy wystąpiły przed tak liczną publicznością (wszystkie klasy 4-6), dlatego było to dla nich wielkim przeżyciem.

 Przedstawienie miało charakter marynistyczny, stąd na scenie można było podziwiać cały wachlarz morskich stworzeń: rybki, kraby, ośmiornice, a nawet groźne rekiny. Marynarze tańczyli i opowiadali o dalekich podróżach, zaś piraci odgrażali się tym, którzy niechętnie wypełniali szkolne obowiązki. Na szczęście było ich niewielu. Piękna syrena nagrodziła swym śpiewem najlepszych uczniów, a rozgwiazda zagrała dla nich wspaniałą sonatę. Oczywiście nie można było zapomnieć o władcy mórz i oceanów, Neptunie, który jest zaprzyjaźniony z naszą szkołą i, zgodnie z tradycją, przybywa każdego roku, by 1 września dokonać morskiego chrztu.

 Tym razem przybył tuż przed feriami, aby dokonać kontroli, jak wodniacy wypełnili swoje obowiązki i przyrzeczenia. Okazało się, że nasi uczniowie osiągają bardzo wysokie noty zarówno w nauce, jak i w sporcie, zaś ich wyniki w konkursach przedmiotowych to powód do dumy dla nas wszystkich, zarówno nauczycieli, jak i rodziców.

Odpływając, Neptun przypomniał dzieciom, że podczas ferii najważniejsze jest ich bezpieczeństwo i wierzy, że drugi semestr upłynie uczniom jeszcze owocniej niż pierwszy.

Czy tak się stanie, zobaczymy w czerwcu...

zobacz galerię >>>

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

 

KLASY I - III

 

8 lutego nasza szkoła zmieniła się w wielką salę balową. Na korytarzach i w salach lekcyjnych można było zobaczyć królewny, rycerzy, kwiatki, piratów i inne niezwykłe postacie. Najwięcej niezwykłych, bajkowych postaci zgromadziło się w sali gimnastycznej, która w tym dniu zamieniła się w wielką salę taneczną. Wśród niezwykłych tancerzy pojawili się również dorośli piraci, księżniczki, kowboje, a nawet uciekinierzy z więzienia. To rodzice dzielnie wspierali swoje pociechy i wspaniale bawili się na naszym szkolnym balu.

Szkoda, że wszystko co dobre, szybko się kończy.

Do zobaczenia na kolejnym balu.

 KLASY IV - VI

W sobotę (8 lutego 2014r.) uczniowie naszej szkoły bawili się, świętując karnawał. Klasy starsze przybyły na tańce o godz. 15.30 i pozostawały w radosnym nastroju do 18.30.

Przygrywali DJ Bartek i DJ Kuba, zaś wychowawcy czuwali nad bezpieczeństwem imprezy. Dzięki wspaniałym rodzicom, którzy chętnie współpracują z naszą szkołą, dzieci miały w klasach pyszny poczęstunek, a na sali balowej barwne dekoracje.

Oczywiście, zgodnie ze szkolną tradycją, wybrano króla i królową balu. Zostali nimi: Mikołaj Reformat z klasy 4c oraz Ola Jacenty z klasy 4b. Oceniano zarówno strój, jak i sposób, w jaki się dzieci bawiły na parkiecie. Nasza zwycięska para nie żałowała butów i dobrego humoru, co zostało docenione i nagrodzone.

 Gratulujemy wspaniałym tancerzom i ich rodzicom!

zobacz galerię >>>

 

PODSUMOWANIE ROKU TURYSTYCZNEGO

 

7 lutego 2014r. w naszej szkole odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników Pucharu Szkół w Turystyce w roku 2013 i klasyfikacji „Junior Roku 2013” Oddziału PTSM w Bolesławcu.
Podsumowanie było poprzedzone wycieczką krajoznawczą do Jeleniej Góry, inaugurującą sezon wycieczkowy roku 2014. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Karkonoskiego oraz przeszli ścieżkę przyrodniczo-historyczną Wzgórze Kościuszki. Obejrzeli również na trasie przekrój geologiczny Sudetów.
Na zakończenie wycieczki zostały wręczone dyplomy i puchary najlepszym szkołom i turystom indywidualnym.

Nasza szkołą zdobyła I miejsce w Pucharze Szkół w Turystyce, a uczniowie klasy IV „b” Anastazja Zaremba i Antoni Łasica uplasowali się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji „Junior Roku 2013” Oddziału PTSM w Bolesławcu.

Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.
Do zobaczenia na szlaku.

zobacz galerię >>>

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Na początku lutego naszą szkołę odwiedzili niezwykle ważni goście - babcie i dziadkowie. Dla nich dzieci z klas młodszych śpiewały, tańczyły i recytowały. Im składały serdeczne życzenia. To właśnie do nich kierowały słowa pełne miłości i wdzięczności za trud, cierpliwość, wyrozumiałość i ogromne serce. Dla nich głośno i radośnie dzieci zaśpiewały : STO LAT, a babcie i dziadkowie nie kryli swojego wzruszenia i zadowolenia.

 

zobacz galerię >>>

 

3.02.2014r.

KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO DEUTSCHFREUND 2013

 

Otrzymaliśmy właśnie wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund 2013, który odbył się 20 listopada 2013 r. W konkursie brało udział kilkunastu uczniów z klas piątych i szóstych. Uczeń klasy Va Szymon Śmiałkowski zajął 8 miejsce w województwie i 22 miejsce w kraju! Gratulujemy!

 

ALFIK HUMANISTYCZNY

 

Z radością informujemy, że w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny uczniowie naszej szkoły odnieśli wspaniałe sukcesy.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń klasy 4b, Antoni Łasica, który zajął I miejsce w województwie oraz VIII miejsce w kraju. Nagrodą za to osiągnięcie jest tygodniowy pobyt Antka na obozie w Serpelicach. Dodać należy, że ten sam uczeń zajął I miejsce w kraju w tegorocznym Alfiku Matematycznym.

Oprócz Antka w Alfiku Humanistycznym wysoko uplasowały się dwie uczennice: Dominika Makówka z klasy 4d (16 miejsce w województwie i 130 w kraju) oraz Marlena Sarkowicz z klasy 4b (17 miejsce w województwie i 137 w kraju).

Także nasi młodsi podopieczni przynieśli Czwórce powody do dumy, a mianowicie Konrad Andruchów z klasy 3d, który zajął 11 miejsce w województwie i 128 w kraju oraz Oliwia Witek z klasy 3d, która zajęła 20 miejsce w województwie i 253 miejsce w kraju.

 

Wszystkim naszym małym polonistom serdecznie gratulujemy!

 

STAN CZYTELNICTWA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 

V NOTOWANIE  - STYCZEŃ 2014


 

Bibliotekę odwiedziło  417 czytelników, którzy przeczytali  791 książek.
                                                                                                                  
Najlepiej czytające  klasy w styczniu:
 

Klasa  II B       –   74 książki

Klasa  V C        –   42 książki

zobacz notowania >>>

 

MONITORING GAZETEK KLASOWYCH

 

zobacz notowania >>>

 

 

22.01.2014r.

INTEGRACYJNY TOR PRZESZKÓD

 

Dnia 15 stycznia 2014 roku odbyło się kolejne spotkanie integracyjne z zaprzyjaźnioną szkołą Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych z cyklu „Razem w pełni sprawni”.  Obydwie szkoły tworzą dwa mieszane zespoły, których głównym zadaniem jest dobrze się poznać i świetnie się bawić. Zadania, które wykonują, mają im tylko w tym pomóc.  Zarówno uczniowie z Czwórki jak i uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły wykazali się dużą sprawnością i bez trudów (czasem przy pomocy opiekunów) wykonali wszystkie zadania. Oczywiście każde nasze spotkanie kończy się zwycięstwem wszystkich uczestników, słodkim poczęstunkiem i wspólnymi zdjęciami. Niespodzianką dla nas był ręcznie wykonany przez naszych przyjaciół upominek złożony na ręce Pani Dyrektor. Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia wkrótce!

 

zobacz galerię >>>

 

MISTRZOSTWA BOLESŁAWCA W TENISIE STOŁOWYM

 

16 stycznia 2014 roku w Gimnazjum nr 2 odbyły się Mistrzostwa Bolesławca w Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt w składzie: Nikola Lechowska, Julia Klementowska, Wiktoria Sobczyszyn zajęła I miejsce w mieście! Pokonały zespoły z SP1, SP2 i Szkołę Zakonu Pijarów awansując do zawodów powiatowych, które odbędą się w najbliższym czasie. Drużyna chłopców w składzie: Jan Goleński, Bartosz Tarnowski i Oskar Rajczakowski zajęli II miejsce przegrywając z zespołem z Zakonu Pijarów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zobacz galerię >>>

 

FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ W SZTAFETACH PŁYWACKICH

 

14 stycznia 2014 roku w Kamiennej Górze odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w Sztafetach Pływackich. Drużyny z naszej szkoły, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęły VI miejsce. Natomiast w startach indywidualnych II miejsce stylem motylkowym wywalczyła Łucja Szklanna oraz Kacper Trąbczyński, który w tym samym stylu zajął III miejsce. Gratulujemy!

Nasze pływaczki to: Łucja Szklanna, Eliza Hołowczak, Lenka Szymecka, Zofia Reguła, Ada Burdzy, Weronika Wawrzkiewicz, Julia Batoch, Justyna Grudzień.

Nasi pływacy to: Filip Burniak, Błażej Piotrowski, Jakub Bujnicki, Bartosz Graczyk, Michał Szkirpan, Jakub Kocełuch, Kacper Trąbczyński, Kamil Krawiec.     

 

zobacz galerię >>>                   

 

WYNIKI KONKURSU BIBLIOTECZNEGO

 

Dnia 16, 17 stycznia 2014r.w Bibliotece Szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla klas IV - VI pt: „Bohaterowie naszych lektur”. 42 uczestników dzielnie zmagało się z testami dotyczącym treści wybranych książek. Jury wyłoniło laureatów konkursu, którzy efektywnie rozwiązali zadania.

Klasy IV pisały test ze znajomości książki „Charlie i Fabryka Czekolady”. Po dogrywce wyłoniono zwycięzców:
I miejsce zajęła Emilia Janeczek z klasy IV C
II miejsce zdobyła Julia Borowska z klasy IV A
III miejsce zajęła Karolina Grabas z klasy IV C

W klasach V 10 uczestników rozwiązywało test dotyczący książki pt.: „Ania z Zielonego Wzgórza”.
I miejsce zajęła Marcelina Skalna z klasy V C
II miejsce zdobyli Szymon Śmiałkowski z klasy V A
                                   Natalia Psiuch z klasy 5 B
                                  Oliwer Kurz z klasy 5 B
                                  Sonia Owczarek z klasy 5 C
                                  Lenka Szymecka z klasy 5 C
III miejsce zajął Arek Domański z klasy 5 B

Klasy VI zmagało się z testem dotyczącym lektury „Mały Książe”.
I miejsce zajęła Karolina Zdunek z klasy VI C
II miejsce zdobyła Julia Klementowska z klasy VI B
                                 Magdalena Wojdyło z klasy VI B
III miejsce zajęła Nikola Lechowska z klasa VI B
                                Oliwia Mocna z klasy VI C

 

19.01.2014r.

MAMY LAUREATÓW KONKURSU ALFIK MATEMATYCZNY 2013

 

Pod koniec listopada 2013 roku odbył się w naszej szkole konkurs Alfik Matematyczny. Wzięła w nim udział, jak zawsze, spora grupa miłośników matematyki z klas od drugiej do szóstej.

Po kilku tygodniach oczekiwania otrzymaliśmy dzisiaj wyniki naszych uczniów. Wśród wielu, którzy zajęli wysokie lokaty w województwie dolnośląskim, mamy ucznia, który zajął 5. miejsce w naszym województwie i zdobył nagrodę główną - tygodniowy pobyt na Obozie Talentów w Serpelicach podczas najbliższych wakacji letnich. Jest to Konrad Andruchów z klasy 3d.

Drugim uczniem naszej szkoły, który otrzymał taką samą nagrodę jest Antoni Łasica z klasy 4b. Sukces Antka jest spektakularny. Zajął pierwsze miejsce zarówno w województwie dolnośląskim, jak i w kraju, z maksymalną liczbą punktów!

Oprócz laureatów głównej nagrody czterech uczniów otrzyma dyplomy za bardzo dobre i dobre wyniki. Są to drugoklasiści Wojtek Raszczuk, Kuba Korzeniewicz i Igor Markiewicz oraz trzecioklasista Jan Reguła. Trochę brakuje nam w tym gronie dziewczynek i uczniów klas starszych, ale mamy przed sobą jeszcze wiele konkursów matematycznych w tym roku szkolnym, więc każdy ma jeszcze szansę.

Gratulujemy serdecznie zwycięzcom, ich rodzicom i nauczycielom oraz życzymy dalszych sukcesów w potyczkach z zagadkami królowej nauk.

 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „PEGAZIK”

 

17 stycznia 2014r. w naszej szkole odbył się cykliczny Konkurs Recytatorski „Pegazik”. Miłośnicy poezji z klas 4-6 zaprezentowali swoje ulubione wiersze, wśród których dominowały utwory o tematyce zwierzęcej oraz wiersze związane z przyjaźnią.

W konkursie uczestniczyli zarówno chłopcy jak i dziewczęta, lecz tym razem w gronie pięciu laureatów znalazły się same dziewczynki. Będą one reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji miejskich, które odbędą się 11 lutego bieżącego roku w Bolesławieckim Ośrodku Kultury.

Naszymi najzdolniejszymi recytatorkami okazały się:

Emilia Janeczek z kl. 4c, Łucja Szklanna z kl. 6a, Julia Klementowska z kl.6b, Pola Burczyk z kl.4c i Marta Kozłowska z kl. 4b.

Jury wyróżniło także występy Zosi Kołodziej z kl.4c oraz Natalii Psiuch z kl. 5b.

Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy i trzymamy za nie kciuki, aby odniosły sukces w następnych etapach konkursu.

 

zobacz galerię >>>

 

PODSUMOWANIE TYGODNIA JĘZYKÓW OBCYCH

 

Dnia 8 stycznia 2014 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski w Języku Obcym. Udział w nim wzięło 34 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy prezentowali wiersze w języku niemieckim i angielskim. Tematyka utworów była dowolna. Recytujący z ogromnym zaangażowaniem popisali się swoim talentem na wysokim poziomie, w związku z tym wyłonienie zwycięzców konkursu okazało się dla jury niełatwym zadaniem. Po długich naradach komisja, w skład której wchodziły nauczycielki języków obcych, wytypowała następujących laureatów:

  Klasy IV:

I miejsce – Amelia Modzelewska, kl. IVd (j. niemiecki)

                   Antoni Łasica, kl. IVb (j. angielski)

II miejsce – Karolina Kołodziej, kl. IVb (j. angielski)

                    Dominika Makówka, kl. IVd (j. niemiecki)

III miejsce – Maria Stanisławska, kl. IVb (j. angielski)

                     Bartosz Graczyk, kl. IVd (j. niemiecki)

        Klasy V:

I miejsce – Wiktoria Sobczyszyn, kl. Va (j. niemiecki)

                   Marcelina Skalna, kl. Vc  (j. angielski)

II miejsce –  Lenka Szymecka, kl. Vc (j. angielski)

III miejsce – Natalia Psiuch, kl. Vb (j. angielski)

III miejsce  - Amelia Tur, kl. Va (j. niemiecki)

        Klasy VI:

                   I miejsce – Julia Klementowska, kl. VIb (j. niemiecki)

                                         Anna Rączkiewicz, kl. VIb (j. niemiecki)

                    II miejsce –Aurelia Serdiukow, kl. VI  (j. niemiecki)

                    III miejsce – Bartosz Tarnowski, kl. VIa (j. niemiecki)

Oprócz dyplomów, uczestnicy otrzymali ocenę celującą z rangą 3, natomiast laureaci – celującą z rangą 5.

Równie dużym zainteresowaniem cieszył się Konkurs na Najciekawszy Album o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych. Przedłożone komisji prace zawierały ciekawe i różnorodne informacje na temat w/w krajów. Podczas oceny, brano pod uwagę przede wszystkim wkład pracy ucznia, bogactwo treści, pomysłowość i estetykę. W rezultacie wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

 

Klasy IV:

            I miejsce – Julia Sandak, kl. IVa (j. angielski)

            II miejsce – Klaudia Iwanowska, kl. IVa (j. niemiecki)

                                    Patryk Biżecki, kl. IVd (j. niemiecki)

            III miejsce – Martyna Kus, kl. IVd (j. niemiecki)

Klasy V:

            I miejsce – Daria Wilk, kl. Va (j. niemiecki)

            II miejsce – Michał Zajączkowski, kl. Va (j. niemiecki)

            III miejsce – Sonia Owczarek, kl. Vc (j. angielski)

Klasy VI:

            I miejsce – Julia Klementowska, kl. VIb (j. niemiecki)

            II miejsce – Maja Małkowska, kl. VIb (j.niemiecki)

                                   Agnieszka Mielko, kl. VIb (j. niemiecki)

            III miejsce – Nikola Lechowska, kl. VIb (j. niemiecki)

                                     Oliwia Cieślak, kl. VIb (j. niemiecki)

 

Wyróżnienie otrzymała praca Marka Przybyły z klasy VIa.

Za wykonanie albumów uczniowie otrzymali ocenę celującą z rangą 3, natomiast zwycięzcy – celującą z rangą 5.

Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy oraz życzymy sukcesów w nauce.

W skład komisji wchodziły następujące nauczycielki:

p. Edyta Kowalska  (j. niemiecki)

p. Jolanta Kucharska (j. niemiecki)

p. Joanna Żmuda  (j. angielski)

p. Jolanta Walczak – Barchacka   (j. niemiecki, j. angielski)

 

zobacz galerię >>>

 

14.01.2014r.

KOLĘDNICY I SPOTKANIA OPŁATKOWE W SZKOLE
 

Jak co roku w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia w klasach odbywają się spotkania opłatkowe. Tradycją też stało się, że w tym dniu klasy odwiedzane są przez kolędników.

W tym roku 22 grudnia 2013 roku uczniowie klasy 6c pod opieką wychowawcy, pana Roberta Ostrowskiego, odwiedzali uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły z kolędą.

Uczniowie, kolędując, podtrzymali zwyczaj obchodzenia domów przez kolędników ze śpiewem kolęd i pastorałek oraz z przedstawieniem związanym z tradycją Bożego Narodzenia. W widowisku kolędniczym, w którym nie zabrakło Śmierci, Diabła, Pasterza, uczniowie składali wszystkim życzenia, zapewniające urodzaj i pomyślność w nadchodzącym roku. Scenariusz przedstawienia napisała uczennica naszej klasy Karolina Zdunek.

 

zobacz galerię >>>

 

Wyniki konkursu plastyczno - językowego „Christmas Time”

 

 W grudniu 2013 roku, spośród wielu przepięknych prac o tematyce świątecznej, komisja konkursowa wybrała te najpiękniejsze. Oto laureaci:

Kategoria klas pierwszych i drugich:

I miejsce – Wiktoria Rutkowska z klasy 1b

II miejsce – Natalia Mysiak z klasy 1d

III miejsce – Marysia Łuksza z klasy 1a

Wyróżnienia: Jagoda Jankowska z kl.2c, Weronika Piotrzkowska z kl.2c, Ida Smiałkowska z kl.2b oraz Otylia Dańko z kl.2b

Kategoria klas trzecich:

I miejsce – Magda Bielak z klasy 3a

II miejsce – Laura Pławiak z klasy 3a

III miejsce – Samanta Blacha z klasy 3d

Wyróżnienia: Krystian Hrynkiewicz z kl.3d, Nina Fedorków z kl.3a, Natalia Remiszewska z kl.3a oraz Aleksandra Wiśniewska z kl.3a.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Wyniki konkursu języka angielskiego „Spelling Bee”

 

Dnia 16 grudnia 2013 roku odbyła się w naszej szkole już druga edycja konkursu literowania w języku angielskim. Oto nasi mistrzowie:

Kategoria klas trzecich:

I miejsce – Konrad Andruchόw z klasy 3d

II miejsce – Nina Fedorkόw z klasy 3a

III miejsce – Diana Cieśla z klasy 3a

Kategoria klas czwartych i piątych:

I miejsce – Antoni Łasica z klasy 4b

II miejsce – Alicja Ratajczak z klasy 4b

III miejsce – Szymon Kotlarski z klasy 5c

 

STAN CZYTELNICTWA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 

IV NOTOWANIE  - GRUDZIEŃ 2013


Bibliotekę odwiedziło  411 czytelników, którzy przeczytali  588 książek.
                                                                                                                  
Najlepiej czytające  klasy w grudniu:

Klasa  I D        –   43 książki

Klasa  V B        –   41 książek

zobacz notowania >>>

 

MONITORING GAZETEK KLASOWYCH

 

zobacz notowania >>>

 

WYNIKI KONKURSÓW PLASTYCZNYCH

 

Wygrani w konkursie plastycznym  „UŻYWKI, NIE DZIĘKUJĘ”

Klasy V – MARTYNA CHOJNICKA – wyróżnienie

Klasy VI –  KACPER  HAJDUCZEK – I m

                   MAJA MAŁKOWSKA  - II m

                   KAROLINA ZDUNEK – III m

                   DARIA FECYK – wyróżnienie

 

WYGRANI W KONKURSIE NA NAJŁADNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ:

Wyróżnienia otrzymali: DOROTA I MARTYNA CHOJNICKA oraz MICHAŁ NOWAK  i KUBA KOCEŁUCH

 

KONKURS PLASTYCZNY

 

Zapraszam do udziału w dolnośląskim konkursie plastycznym „DETAL W ARCHITEKTURZE”. Szczegóły na stronie www.mck.art.pl – w zakładce regulaminy.

nauczyciel - A.Furdyna

 

18.12.2013r.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

 

Zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych, który odbędzie się w dnia 19.12.2013 r. tj. czwartek od godziny 11.30.

Zakończenie kiermaszu- piątek godziny 13.00.

 

JASEŁKA

 

Serdecznie zapraszamy 19.12.2013r.- czwartek, na Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

 

Jasełka odbędą się w sali gimnastycznej na II piętrze. Okrycia wierzchnie będzie można pozostawić w salach nr 27 i 28.

 

Po zakończeniu Jasełek zapraszamy wszystkich gości na poczęstunek pierniczkowy do sal nr 8 i 9.

 

 

14.12.2013r.

KONKURS BIBLIOTECZNY

 

Biblioteka ogłasza konkurs czytelniczy zatytułowany „Bohaterowie naszych lektur” dla klas IV - VI.

 

Zobacz  szczegóły konkursu.

 

12.12.2013r.

WYNIKI KONKURSU BIBLIOTECZNEGO

Dnia 04, 05 i 9 grudnia 2013r. w Bibliotece Szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla klas I-III pt: „Bohaterowie naszych lektur”.  59 uczestników dzielnie zmagało się z testami dotyczącym treści wybranych książek. Jury wyłoniło laureatów konkursu, którzy efektywnie rozwiązali zadania.
Klasy I walczyły o pierwsze miejsce drużynowo, każda z klas wystawiła po 5 uczestników, którzy zmagali się z wierszami Juliana Tuwima.
            I miejsce         zajęła        klasa 1 a
            II miejsce       zdobyła     klasa 1 b
            III miejsce      zajęła       klasa 1c i 1d

W klasach II 17 uczestników rozwiązywało test dotyczący książki pt.: „Magda, Paweł i Ty” Krystyny Kleniewskiej-Kowaliszyn.
            I miejsce         zajął          Igor Markiewicz z klasy 2c
            II miejsce       zdobyła     Kinga Sołtyszewska z klasy 2c
            III miejsce      zajęła       Ida Śmiałkowska z klasy 2b

22 uczestników z klas III zmagało się z testem dotyczącym treści książki „Oto jest Kasia” - Miry Jaworczakowej.
            I miejsce         zajęła        Diana Cieśla z klasy 3a oraz
                                                           Konrad Andruchów z klasy 3d
            II miejsce       zdobyła     Julia Bartoch z klasy 3b
            III miejsce      zajęli         Nina Fedorków z klasy 3a
                                                          Milena Małkowska z klasy 3c
                                                          Laura Smoszna z klasy 3d
                                                          Justyna Grudzień z klasy 3d

Spotkanie z pisarzem Romualdem Pawlakiem
 

Dnia 6 grudnia 2013r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej klasy V B i V C uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem Romualdem Pawlakiem.

Pisarz pochodzi z Sosnowca. Debiutował w tygodniku „Na przełaj" w 1987 r. Przez długi czas współpracował z czasopismem „Fenix". Publikował również w „Magii i mieczu", „Nowej Fantastyce", „Science Fiction, Fantasy & Horror" oraz „Gazecie Wyborczej". Debiutował książkami z gatunku fantasy, pisze też książki historyczne. W 2007 roku na rynku wydawniczym ukazała się pierwsza książka dla dzieci „Miłek z Czarnego Lasu", za którą pisarz został wyróżniony nagrodą Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Najlepsza Książka dla Dzieci 2008. Kolejna „Czapka Holmesa" (2009) – była nominowana do nagród Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz do nagrody im. Kornela Makuszyńskiego. Romuald Pawlak jest również twórcą literatury obyczajowej i młodzieżowej. Jego powieści dla nastolatków cieszą się coraz większym zainteresowaniem czytelników i uznaniem krytyki.

Piątoklasiści byli zachwyceni panem Romualdem. Słuchali opowiadań autora z zapartym tchem. Pan Pawlak rozmawiał z uczniami o książkach, które napisał i o tych, które dopiero mają powstać. Spotkanie było bardzo ciekawe i owocne... Niektórzy uczniowie zastanawiają się czy, aby w przyszłości nie zostać pisarzem, a sam autor dostał pomysł na nową książkę ;-)

zobacz galerię >>>

 

Tuwimowe malowanie – konkurs plastyczny ogłoszony przez MBP

 

Wiersz o lokomotywie Julian Tuwim napisał w 1938 roku. Od pokoleń bawi małych i dużych czytelników. Na cześć wielkie pisarza rok 2013 ogłoszono rokiem Juliana Tuwima.

Miejska Biblioteka Publiczna postanowiła ogłosić Ogólnopolski konkurs plastyczny „Tuwimowe malowanie”. Uczniowie naszej szkoły z klas 0-III postanowili wziąć udział w tym wydarzeniu. Na lekcjach wychowawcy czytali wiersze autora a dzieci miały za zadanie namalować obrazek - do ich zdaniem najciekawszego wiersza.

Kilkoro uczniów z naszej szkoły zdobyło nagrody:

 

III miejsce w kategorii klas II-III zajęła Oliwia Rosińska – kl. II A, wiersz „Rzepka"

 

Wyróżnienia zdobyli:

Nina Chołost – kl. I A, wiersz, „Lokomotywa"

Marysia Łuksza – kl. I A, wiersz „Słoń Trąbalski"

Jowita Gortych – kl. I A, wiersz "Dyzio Marzyciel"

Oliwia Kłoczko – kl. I B, wiersz „Drzewo"             

Martyna Cieślak – kl. II A, wiersz „Lokomotywa" 

Samanta Blacha – kl. III D,

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronę MBP zobacz >>>

 

Marta Słocińska – Bez wyobraźni ani rusz - Warto marzyć !

Warsztaty z arteterapii w MBP

 

W listopadzie klasa 1 A wraz z wychowawcą Barbarą Blicharską została zaproszona do Miejskiej Biblioteki Publicznej na warsztaty z arteterapii.

Na początek pierwszaki rysowały swoje nastroje, w jakich przyszliśmy na zajęcia. Wyrażali je w formie słoneczka, które mogło być promieniste, oznaczając świetny humor lub lekko zachmurzone, a niekiedy całkowicie zakryte chmurami, co wskazywało na niezbyt dobre samopoczucie.

Potem pierwszaki udziały w kręgu, a Pani Marta przeczytała utwór o marzeniach. Następnie na środku położyła niebieskie kółko. Zadaniem uczniów było powiedzenie z czym je sobie kojarzą. Odpowiedzi było tyle ile uczestników bo przecież każdy ma swoje wyobrażenie świata. Później każdy otrzymał kolorową kartkę, którą miał podrzeć na drobne kawałki. Następnie dzieci wrzuciły je na tęczową chustę w kształcie koła. Chwyciły za jej obrzeża i zgodnie z tempem muzyki - najpierw powoli podnosiły i opuszczały, a potem coraz szybciej i wyżej, szybciej i wyżej.... aż wszystkie skrawki papieru opadły na uczniów niczym zaczarowany deszcz, mieniący się różnymi barwami. Trochę było sprzątania, ale …., zabawa była świetna !

A co najważniejsze, po kąpieli w tak niezwykłym deszczu – wyobraźnia zaczęła podpowiadać wspaniałe pomysły – pierwszaki rysowały swoje marzenia, a potem o nich rozmawiały.

Nie zabrakło też czasu na relaks. Uczniowie leżeli swobodnie na dywanie na przemian wyciągając ręce i zamykając oczy. I tak odprężeni, zadowoleni - jak uśmiechnięte słoneczka - zakończyli zajęcia z panią Martą ;-)

zobacz galerię >>>

11.12.2013r.

KONKURS „WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA ...”

 

3.12.2013r. odbył się konkurs podsumowujący akcję „Woda źródłem życia, czyli z PEWIKiem o wodzie, ściekach i zielonej energii”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich: Magdalena Bielak, Juliana Szafrańska, Maja Sarkowicz oraz Dominik Skrobot.

W finale III miejsce zajęła Magdalena Bielak. Gratulujemy!!!

zobacz galerię >>>

10.12.2013r.

„DZIECI- DZIECIOM”

 

W listopadzie 2013r. nasza szkoła, jak co roku, we współpracy z PCK w Bolesławcu wzięła udział w akcji charytatywnej „Dzieci- Dzieciom”.

Do udziału w akcji przystąpiły wszystkie klasy. Nasze działania polegały na zbiórce podarunków dla dzieci niepełnosprawnych. Udało się zgromadzić wiele zabawek, kosmetyków, przyborów szkolnych oraz dużą ilość słodyczy. Dary zostały przekazane do Oddziału Rejonowego PCK w Bolesławcu. Cieszymy się, że wzięliśmy udział w akcji

i mogliśmy się podzielić rozmaitymi rzeczami z dziećmi potrzebującymi.

 

„GWIAZDKA DLA AFRYKI”

 

Należymy do Klubu Szkół UNICEF i w jego ramach bierzemy udział w projekcie „Gwiazdka dla Afryki”. To akcja, której celem jest:

- zapoznanie dzieci z sytuacją dzieci w Sierra Leone,

- kształtowanie u dzieci postawy zaangażowania społecznego

- zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

Każdego roku ponad 1,5 miliona dzieci umiera z powodu chorób, którym można zapobiec. Wystarczy zaszczepić dziecko, by było ono chronione przed chorobami takimi jak: gruźlica, odra czy tężec. Sierra Leone to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie. Chcemy, by dzięki szczepionkom dzieci z Afryki mogły żyć, gdyż w obecnej chwili sytuacja jest dramatyczna.

Uczniowie naszej szkoły wykonują symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. W wykonanych pudełeczkach, dzieci umieszczają symboliczne szczepionki, które chciałyby przekazać dzieciom w Afryce. Koszt jednej szczepionki ratującej życie dziecka to ok. 1 zł. Zebrane środki przekażemy do UNICEF-u.

Mamy nadzieję, że nasza pomoc i udział w akcji pomoże dzieciom ze Sierra Leone.

 

WYNIKI KONKURSU RACHMISTRZ MATEMATYCZNY

 

Rachmistrz klas drugich:
    Igor Markiewicz 2c
    Jakub Śliwa 2c

Wicerachmistrz klas drugich:
    Michał Berdzik 2a
    Wojciech Raszczuk 2a
    Pola Wiśniewska 2a
    Seweryn Ramza 2b
    Jakub Korzeniewicz 2c

 

Rachmistrzami klas 4 zostali:

1.      Łasica Antoni – 99p.

2.      Grochowski Wincenty – 71p.

3.      Grzesiak Jagoda – 70p.

 

Rachmistrzami klas 5 zostali:

1.      Kotlarski Szymon-97p.

2.      Górska Maja- 92p.

3.     Jaworski Kacper- 84p.

 

Rachmistrzami klas 6 zostali:

1.      Przemysław Sulich -  106p.

2.      Robert Wieczorek - 105p.

3.      Anna Rączkiewicz - 104p.

 

Zwycięzcom gratulujemy.

 

9.12.2013r.

II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH  

W SZTAFETACH PŁYWACKICH

 

 

Dnia 2 grudnia 2013 roku w Parku Wodnym „ORKA” w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Sztafetach Pływackich. Drużyny szkolne liczyły po 8 osób i każda z nich miała do przepłynięcia 25 m. Zawody były zorganizowane wspólnie z MOSiRem.

 

WYNIKI  TECHNICZNE  DZIEWCZĄT  -  8  X  25  M.

 

  1. SZKOŁA  PODSTAWOWA  OXPRESS  BOLESŁAWIEC           -   2:23,28       min.

  2. SZKOŁA  PODSTAWOWA  4  BOLESŁAWIEC                        -   2:49,84

  3. SZKOŁA  PODSTAWOWA  1  BOLESŁAWIEC                           -   2:55,45

  4. SZKOŁA  PODSTAWOWA  2  BOLESŁAWIEC                           -   3:30,00

  5. SZKOŁA  PODSTAWOWA  OSIECZNICA                                  -   4:00,69

  6. SZKOŁA  PODSTAWOWA  OXPRESS  BOLESŁ.  II                  -   2:32,53       PK.

 

WYNIKI  TECHNICZNE  CHŁOPCÓW  -  8  X  25  M.

 

1. SZKOŁA  PODSTAWOWA  OXPRESS  BOLESŁAWIEC        -   2:33,48      min.

2. SZKOŁA  PODSTAWOWA  4  BOLESŁAWIEC                                  -   2:37,53

3. SZKOŁA  PODSTAWOWA  1  BOLESŁAWIEC                                  -   2:40,57

4. SZKOŁA  PODSTAWOWA  OSIECZNICA                                          -   3:45,59

5. SZKOŁA  PODSTAWOWA  2  BOLESŁAWIEC                                  -   3:50,45

6. SZKOŁA  PODSTAWOWA  OXPRESS  BOLESŁ.  II                          -   2:54,78      PK.

 

Mistrzyniami Powiatu zostały: Łucja Szklana, Eliza Hołowczak, Lenka Szymecka, Zofia Reguła, Ada Burdzy, Weronika Wawrzkiewicz, Julia Batoch, Justyna Grudzień.

Mistrzami Powiatu zostali:    Filip Burniak, Błażej Piotrowski, Jakub Bujnicki, Bartosz Graczyk, Michał Szkirpan, Jakub Kocełuch, Kacper Trąbczyński, Kamil Krawiec.

Opiekunem obydwu grup był Daniel Zięba.

Do zawodów Strefowych (14.01.14. w Kamiennej Górze) zakwalifikowały się po dwie pierwsze sztafety. Życzymy powodzenia!   

 

zobacz galerię >>>

 

STAN CZYTELNICTWA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

III NOTOWANIE  - LISTOPAD 2013


 

Bibliotekę odwiedziło 434 czytelników, którzy przeczytali  931 książek.
                                                                                                                  
Najlepiej czytające  klasy w listopadzie:

Klasa  I A        –   70 książek

Klasa  IV D      –   48 książek

zobacz notowania >>>

 

MONITORING GAZETEK KLASOWYCH

 

zobacz notowania >>>

 

 

4.12.2013r.

SPELLING BEE 2013

II EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU LITEROWANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

 

16 grudnia odbędzie się szkolny konkurs językowy, w którym uczniowie będą mogli sprawdzić się w umiejętności literowania. Konkurs adresowany jest do dwóch grup wiekowych: klasy III oraz klasy IV i V. Serdecznie zapraszam do udziału w rywalizacji.

Zobacz  szczegóły konkursu.

 

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO - JĘZYKOWY   "WHITE CHRISTMAS "

 

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3 do wzięcia udziału w konkursie świątecznym. Będziecie mogli w nim zaprezentować swoje umiejętności językowe i plastyczne oraz wprowadzić się w magiczny nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz  szczegóły konkursu.

 

TYDZIEŃ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

 

W dniach 20-29 listopada 2013r. odbył się w naszej szkole tydzień matematyczno- przyrodniczy. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wielu konkursach odbywających się  w tym czasie. Wszyscy uczniowie szkoły brali udział w konkursie „Rachmistrz”, którego wyniki poznamy już wkrótce.

 

Klasy czwarte rywalizowały w drużynowym konkursie matematyczno-przyrodniczym. Zwyciężyła klasa 4d, drugie miejsce zajęła klasa 4b, a trzecie 4c.

 

Dla klas piątych został przygotowany indywidualny konkurs „Jeden z dziesięciu”. Po eliminacjach klasowych wzięło w nim udział 11 zawodników. Oto klasyfikacja:

I miejsce - Jakub Alf

II miejsce - Natalia Psiuch

III miejsce - Sebastian Jakubiak

 

Drużyny klas szóstych zmierzyły się z zadaniami dotyczącymi jednostek i ekologii. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 6B, a tuż za nimi, z jednym punktem straty, uplasowały się klasy 6A i 6C.

 

W konkursie na „OBIEKT ARCHITEKTONICZNY” wykonanym za pomocą programu Google SketchUp I miejsce zdobył Marek Przybyła z klasy 6a, II miejsce Oskar Ciochoń z klasy 4c

 

zobacz galerię >>>

 

 

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

 

 Klasa 6a wraz z Samorządem Uczniowskim w dniu 29.11.2013r, zorganizowała  zabawy i wróżby w bibliotece szkolnej.  Były cyganki z kartami, kubeczki, karteczki, wróżenie z ręki, pączki z wróżbą, słodkie ciasteczka dla ukojenia. Zabawa przebiegała w miłej i słodkiej atmosferze.

 

zobacz galerię >>>

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

Jak co roku biblioteka szkolna organizuje Dzień Pluszowego Misia.

22 listopada 2013r na Sali Widowiskowej zebrali się: zaproszeni goście czyli przedszkolaki z zaprzyjaźnionych ze szkołą przedszkoli, oraz najmłodsi uczniowie naszej szkoły.  

Dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez starszych kolegów z Koła Teatralnego w ramach programu „Poczytaj mi przyjacielu”. pt.:,, O Misiu Małym Rozbójnisiu ”. Następnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy oraz wspólnie bawiliśmy się przy  znanych piosenkach o Misiach. 

Na koniec wszyscy nauczyli się i odtańczyli taniec Misia wielbiciela miodku.

Zabawa była przednia, przedszkolaki już zaprosiły członków Koła Teatralnego na rewanżowe przedstawienie w swoim przedszkolu.

 

zobacz galerię >>>

 

                                        

26.11.2013r.

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO DLA KLAS 5

 „Z POLSZCZYZNĄ ZA PAN BRAT”

  

Z wielką radością informujemy, że 22 listopada 2013r. uczniowie reprezentujący naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Języka Polskiego „Z polszczyzną za pan brat” przynieśli nam  powody do dumy i radości.

Spośród wyjątkowo licznej w tym roku grupy uczestników (105 uczniów z całego powiatu) aż czworo naszych dzieci znalazło się w ścisłym gronie laureatów powyższego konkursu. Warto zaznaczyć, że choć konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 5, to trzy laureatki są uczennicami z klas 4!

 

Oto nasze mistrzynie:

            I miejsce- Marlena Sarkowicz (uczennica klasy 4b)

            III miejsce- Amelia Modzelewska (uczennica klasy 4d)

            IV miejsce: Magdalena Filipiak (uczennica klasy 4c)

            VII miejsce: Ada Bielecka (uczennica klasy 5a)

 

Wyniki pozostałych uczestników konkursu oraz zakres tematyczny można poznać, wchodząc na stronę internetową Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu: http://www.pceikk.neostrada.pl/konkursy.htm

 

Wszystkim naszym uczniom i uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów polonistycznych.

 

25.11.2013r.

REGULAMIN KONKURSU INDYWIDUALNEGO DLA UCZNIÓW KLAS PIĄTYCH – JEDEN Z DZIEWIĘCIU

 

zobacz >>>

 

19.11.2013r.

DNI PAPIESKIE Z KL. 5A

 

Dnia 20 października 2013r.  w Kościele na Placu Zamkowym klasa 5a  przedstawiła spektakl poetycko – muzyczny poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II. Dzieci miały okazję upiększyć swoim   występem nabożeństwo i jednocześnie zaprezentować  przed bolesławiecką publicznością swoje talenty i uzdolnienia. Montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów klasy 5a został doceniony przez księdza proboszcza  oraz wzruszył  oglądających rodziców, nauczycieli i przybyłych na uroczystą mszę ludzi. Piękne recytacje na tle dźwięku skrzypiec czy gitary elektrycznej oraz śpiewy na pewno pozostaną w pamięci. 

 

zobacz galerię >>>

 

11.11.2013r.

KONKURS PLASTYCZNY

 

Zachęcam do udziału w konkursie plastycznym na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową pod patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec.

Szczegóły konkursu na stronie www.bok.boleslawiec.pl lub u pani Agnieszki Furdyny.

Życzę powodzenia

A. Furdyna

 

BIBLIOTEKA OGŁASZA KONKURS CZYTELNICZY ZATYTUŁOWANY

 

„Bohaterowie naszych lektur” dla klas I - III

Konkurs odbędzie się 03, 04, 05 grudnia 2013 roku.

 

Zobacz szczegóły konkursu >>>

 

5.11.2013r.

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY DOMEK Z PUDEŁKA

 

Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najładniejszy domek z pudełka. W zabawie mogły brać udział wszystkie klasy IV-VI. Do biblioteki przyniesiono cztery pięknie urządzone mieszkania. Prace dopracowane w najmniejszych szczegółach – firaneczki, szafki, kuchenka, fotele, a nawet wanna z pianą (wyobraźnia naszych uczniów nie ma granic, aż się chciałoby zamieszkać w takim domku). Jury podobały się wszystkie prace, ale niestety trzeba było wybrać tylko jedną...

 

 I miejsce dla Doroty Chojnickiej i Oliwi Mocnej z klasy VI c

II miejsce zajęła Magdalena Mikołajczuk i Michaela Piaseczna z klasy VI c

III miejsce zdobyły Zuzanna Rewińska i Anastazja Zawer z klasy V a

Wyróżnienie dla Maryny Kus i Dominiki Makówki z klasy IV d

 

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!

 

Zapraszamy do oglądania domków na korytarzu przy sekretariacie.

Samorząd Uczniowski

zobacz galerię >>>

 

STAN CZYTELNICTWA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

II NOTOWANIE  - PAŹDZIERNIK 2013


Bibliotekę odwiedziło 611 czytelników, którzy przeczytali  1185 książek.
                                                                                                                  
Najlepiej czytające klasy w październiku:
 

Klasa  I A        – 113 książek

Klasa  IV D      –   44 książki

zobacz notowania >>>

 

MONITORING GAZETEK KLASOWYCH

 

zobacz notowania >>>

 

 

4.11.2013r.

REGULAMINY KONKURSÓW INFORMATYCZNYCH

 

Zapoznaj się z regulaminami i terminami konkursów z informatyki ZOBACZ >>>

 

30.10.2013r.

Pasowanie na czytelników!

 

Dnia 25 października 2013r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas IA IB IC i ID na czytelników.

Uczniom towarzyszyły wychowawczynie oraz zaproszeni goście - pani dyrektor Ewa Słowińska i pani Bogumiła Aniołowska.

Koło Teatralne zaprezentowało przedstawienie, z którego pierwszaki dowiedziały się, jak należy dbać o książki, zachowywać się w bibliotece oraz poznały regulamin wypożyczania książek.

Mamy nadzieję, że po przybliżeniu uczniom znanych postaci z bajek, baśni oraz lektur klas I, będą aktywnymi czytelnikami naszej biblioteki.

 

zobacz galerię >>>

29.10.2013r.

PASOWANIE NA UCZNIA

 

„Szkoło, szkoło … jesteśmy już uczniami” zaśpiewały radośnie dzieci z klas pierwszych, kiedy 19 października pani dyrektor pasowała ich na uczniów. Nim to jednak nastąpiło pierwszoklasiści musieli pokazać, że są godni miana uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 imieniem Jana Matejki w Bolesławcu. Na scenie dzieci opowiadały o tym, co już wiedzą o swojej ojczyźnie, jak się należy zachowywać w szkole i w drodze do niej oraz jak dbać o środowisko naturalne, aby mogły z jego dóbr czerpać kolejne pokolenia.

 Uroczystość miała miejsce w sali widowiskowej naszej szkoły, a popisom dzieci przyglądało się liczne grono zaproszonych gości. Po raz kolejny odwiedził pierwszoklasistów władca mórz i oceanów – Neptun w otoczeniu pięknych nimf. Pan prezydent Piotr Roman również obejrzał wystąpienia uczniów i pogratulował im wiedzy i umiejętności.  Pani dyrektor przyjęła ślubowanie i pasowała pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.

Po uroczystości gratulacje złożyli dzieciom rodzice i wychowawczynie. 

„Szkoło, szkoło jak się masz,

Jesteśmy już uczniami”

 

7.10.2013r.

MISTRZOSTWA BOLESŁAWCA ORAZ MISTRZOSTWA POWIATU

W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

 

Dnia 1.10.2013 odbyły się Mistrzostwa Bolesławca oraz Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych Biegach przełajowych. Reprezentacja dziewcząt wywalczyła wicemistrzostwo miasta oraz powiatu, natomiast drużyna chłopców zdobyła mistrzostwo Bolesławca oraz drugie miejsce w powiecie. Skład ekip:

- Kacper Jaworski, Patryk Błaszkiewicz, Mikołaj Masłowski, Kacper Koceuch, Kacper Trąbczyński, Jakub Bubnicki, Kacper Zaręba, Konrad Ulanowski, Robert Wieczorek i Jan Goleński.

- Maja Górska, Oliwia Dalecka, Julia Kujawińska, Adrianna Rzeszutek, Sandra Bińczycka, Katarzyna Łukaszewska, Agnieszka Milko, Martyna Kołodziejczak, Anna Rączkiewicz i Zuzanna Marnicka.

 

 zobacz galerię >>>

 

KONKURSY PLASTYCZNE

 

1. "Dolny Śląsk funduszami europejskimi malowany" - ZOBACZ REGULAMIN

 

2. "Pomaluj swój świat" - IV edycja "Pastelowe marzenia Pana Wyspiańskiego"- termin:  10-12-2013

     Szczegóły konkursu u p. A. Furdyny

 

SZKOLNE BIEGI PRZEŁAJOWE

 

27 września 2013 roku odbyły się Szkolne Biegi Przełajowe dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4. W zawodach wzięli udział uczniowie z klas 4, 5 i 6. Na każdym poziomie odbyła się zacięta rywalizacja o awans do Mistrzostw Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców decydował najlepszy czas w biegu na 1000 metrów. Poniżej przedstawiamy wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach:

 

 zobacz wyniki i galerię >>>

 

 

Przyjdź w październiku i ustanowimy rekord wypożyczeń w roku szkolnym 2013/2014.

ZAPRASZAMY !!!!

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

Hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

w 2013 r. brzmi:


„BIBLIOTEKI SZKOLNE – BRAMY DO ŻYCIA”

 

 Kto wymyślił takie święto?
W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone jest w czwarty poniedziałek października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Od 4 lat to świętowanie przedłużyło się do całego miesiąca.

 

Co właściwie oznacza wyraz "biblioteka"?

Słowo pochodzi od greckiego bibliotheke (gdzie biblion albo biblos to księga, a theke - składnica) i oznacza zbiór książek oraz innych materiałów źródłowych. Biblioteka to instytucja społeczna, która gromadzi, przechowuje i udostępnia materiały biblioteczne oraz informuje o materiałach bibliotecznych swoich i obcych.

Najwcześniejsze informacje o bibliotekach mamy już z III tysiąclecia p.n.e. (Egipt, Chiny). Jedną z najstarszych znanych z wykopalisk była Biblioteka Assurbanipala w Niniwie z VII w. p.n.e. (wtedy Mezopotamia, obecnie teren Iraku).

 

W bibliotece możesz:                       
- wybierać i wypożyczać książki
- czytać czasopisma
- wyszukiwać informacje
- myśleć
- mieć spokój
- uśmiechać się

  

Zrób sobie przerwę od telewizora,
odejdź na dłużej od monitora,
bo w bibliotece na Ciebie czeka
książka - prawdziwy przyjaciel człowieka!

5.10.2013r.

 

PODSUMOWANIE PROJEKTU „PONAD GÓRAMI ZOSTAJEMY TURYSTAMI I EKOLOGAMI“

 

W roku 2013 od stycznia do października Szkoła Podstawowa nr 4 realizowała projekt „Ponad górami zostajemy turystami i ekologami“ współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

W ramach projektu zostało zrealizowanych sześć spotkań  dzieci, rodziców  i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu  i z  Základni škola a mateřská škola w Jindřichovicach pod Smrkiem.

Pierwsze spotkanie miało miejsce 17.01.2013r. w Bolesławcu pod hasłem „Jesteśmy z jednej gliny“. Inauguracja projektu rozpoczęła się od spotkania z władzami miasta, następnie zwiedzanie szkoły i Muzeum Morskiego, prezentacja multimedialna dotycząca szkoły i miasta.  Po powitaniu Czesi zapoznają się z głównym atutem miasta – ceramiką. Zwiedzają Zakłady Ceramiczne, następnie bawiąc się gliną, tworzą wspaniałe, czasami całkiem fantastyczne ceramiczne wizje, które ozdabiają stempelkami, bądź własnym wymyślonym wzorem. Po wspólnych zajęciach posiłek i zabawa. W godzinach popołudniowych dochodzi do końca spotkania; goście odjeżdżają do domu zapewnionym transportem.

Drugie spotkanie odbyło się 27.02.2013r. w Jakuszycach pod nazwą  „Razem raźniej na zimowych szlakach“.  Zgodnie z założeniami projektu uczestnicy poznali walory turystyczno-krajoznawcze obszarów przygranicznych na nartach biegowych oraz podczas wspólnych zabaw na śniegu. Starsi, bardziej wprawieni w jeździe na nartach udają się na szlak. Młodsi doświadczeniem, przeżywają swoje pierwsze chwile z „bieżkami” pod okiem instruktorów. Po pobycie na śniegu wszyscy udają się na obiad.  Podczas wspólnego biesiadowania i zabaw przy muzyce i śpiewie zacieśnione zostały kontakty między rodzicami i dziećmi z Czech i Polski.

Podczas trzeciego spotkania – 18.03.2013r. odbył się Festiwal „Jindřichovickie sluničko“ w Jindřichovicach pod Smrkiem.  Uczniowie polscy poznali szkołę, brali udział w grupach mieszanych w zajęciach plastyczno- ekologicznych; wykonywali Marzannę, wspólnie wędrowali  po wsi i okolicy, gdzie pożegnali zimę i już wiosennym korowodem powrócili do szkoły. Na miejscu na wszystkich czeka ciepły posiłek i Festiwal „Jindřichovické sluníčko”. Spotkanie zakończyło się występami grup polskich i czeskich.

Czwarte działanie pod nazwą „Festiwal Piosenki Ekologicznej“ miało miejsce 22.04.2013r. w Bolesławcu. Podczas spotkania uczestnicy prezentowali utwory o tematyce ekologicznej na festiwalowej scenie.  W grupach polsko-czeskich tworzyli projekty strojów ekologicznych, wykonywali je wykorzystując materiały wtórne, oraz prezentowali podczas przerwy na festiwalu. Po wspólnym posiłku na dowód tworzących się więzi między uczestnikami posadzone zostały drzewka przyjaźni- „Stańczyk“ i „Jindřich“.

23.05.2013r. Polacy jadą z ponowną wizytą do Jindřichovic pod Smrkem na piąte spotkanie „Wędrujemy, poznajemy i dbamy o środowisko“ Program jest napięty - zwiedzają  i poznają zasadę działania nowoczesnej elektrowni wiatrowej,  poznali historię regionu poprzez wizytę w skansenie (zwiedzają tradycyjny młyn wiatrowy, czyli wiatrak.), gdzie zajmują się produkcją sera z mleka koziego. Inne grupy zaparzają herbatę ziołową z samodzielnie skomponowanych ziół.  Jest przyjemnie ciepło, więc otrzymane czapki dobrze kryją głowę przed słońcem. Przy wspólnym posiłku dzielili się wrażeniami z wypraw oraz obejrzeli prezentacje multimedialne ilustrujące dotychczasowe działania. Spotkanie zakończyły zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Szóste działanie pod hasłem „Jesteśmy turystami i ekologami“  1.10.2013r. było spotkaniem podsumowującym realizację projektu. Uczestnicy wzięli udział w rajdzie historyczno- ekologicznym, zobaczyli ciekawe i zabytkowe miejsca  Bolesławca.  Podczas rajdu wykonywali zadania o tematyce ekologicznej. Wykonali w zespołach herby miejscowości i logo projektu. Wspólnie wykonali tańce i piosenki polskie i czeskie oraz obejrzeli prezentacje podsumowujące działania. Na koniec wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcie.

     zobacz galerię >>>

1.10.2013r.

STAN CZYTELNICTWA W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 

I NOTOWANIE  - WRZESIEŃ 2013


Bibliotekę odwiedziło 407 czytelników, którzy przeczytali  750 książek.
                                                                                                                  
Najlepiej czytające klasy we wrześniu:

       Klasa  III c – 74 książek

Klasa  V b   – 45 książki

zobacz notowania >>>

 

MONITORING GAZETEK KLASOWYCH

 

zobacz notowania >>>

15-09-2013r.

NEPTUNALIA 2013

 

Mimo niesprzyjającej aury, 2 września, uczniów naszej szkoły odwiedził niezwykły gość. To władca mórz i oceanów, Neptun we własnej osobie, wraz z małżonką Prozerpiną i licznym orszakiem postanowił włączyć wszystkie „szprotki, śledzie i inne stworzenia morskie” do grona wodniaków zwanych Marynarzami, Bosmanami i Kapitanami.

Nie było to jednak takie proste zadanie. Wszyscy starający się o te tytuły, musieli wykazać się niezwykłą odwagą, hartem ducha, a nawet siłą mięśni.

Kandydaci na Marynarzy przeskakiwali rów z morską wodą oraz wypijali jej kilka łyków. Na szczęście opiekowały się nimi nimfy morskie, które przybyły w tym ważnym dniu do szkoły. Wszyscy nowo mianowani Marynarze z uśmiechem przeszli próby wyznaczone przez potężnego Neptuna.

Neptun opuścił już mury naszej szkoły, ale obiecał, że odwiedzi wkrótce dzieci z klas pierwszych podczas ich pasowania na uczniów.

zobacz galerię >>>

 

PLANOWANE UROCZYSTOŚCI ZWIĄZANE Z ROZPOCZĘCIEM ROKU SZKOLNEGO
2.09.2013r.

godz. 900 - sala nr 16 - rozpoczęcie roku oddziału przedszkolnego
godz. 900 - boisko szkolne - rozpoczęcie roku klas I-III
godz. 1000 - boisko szkolne - rozpoczęcie roku klas IV-VI


STRONA GŁÓWNA


ARCHIWUM WIADOMOŚCI Z ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

ARCHIWUM WIADOMOŚCI Z ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

ARCHIWUM WIADOMOŚCI Z ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

ARCHIWUM WIADOMOŚCI Z ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

ARCHIWUM WIADOMOŚCI Z ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

ARCHIWUM WIADOMOŚCI Z ROKU SZKOLNEGO 2007/2008

ARCHIWUM WIADOMOŚCI Z ROKU SZKOLNEGO 2006/2007

ARCHIWUM WIADOMOŚCI Z ROKU SZKOLNEGO 2005/2006

ARCHIWUM WIADOMOŚCI Z ROKU SZKOLNEGO 2004/2005